CSKA prokockao +21 u Monaku, Anđušić i Hol predvodili preokret domaćina

Košarkaši Monaka su savladali CSKA na domaćem terenu sa 97:80 u okviru sedmog kola Evrolige. Najraspoloženiji kod domaće ekipe je bio Donta Hol sa 17, a pratio ga je i Danilo Anđušić sa 16 ubačenih poena. Kod gostiju je Vil Klajburn stigao do cifre od 19 poena.

Odlično su košarkaši CSKA počeli utakmicu. U prva četiri minuta su domaćoj ekipi dopustili samo dva poena, a veoma raspoloženi su bili Nando Dekolo i Džoel Bolomboj. Imali su u jednom trenutku i +17 u prvoj dionici, a do kraja su domaći uspjeli da smanje zaostatak, pa se sa 25:13 otišlo na pauzu.

U drugoj četvrtini se totalno raspala igra Monaka, Vil Klajburn je postigao uvodnih osam poena za CSKA, a u strijelce se upisao i Kenet Farid koji je trojkom donio gostima +21 na šest minuta do kraja prvog poluvremena.

Međutim, košarkaši Monaka su u nastavku malo ”živnuli”, pa su do kraja druge dionice smanjili zaostatak na -13 (52:39). Danilo Anđušić je u tom trenutku bio jedan od raspoloženijih igrača u domaćem timu sa osam postignutih poena.

Nakon velike pauze CSKA je držao prednost u prva tri minuta, ali je nakon trojke koju je pogodio Aleksej Šved za 57:41 uslijedila serija poena domaćih košarkaša koji su u potpunosti istopili prednost i prišli na svega dva poena zaostatka (57:55).

Odličnom odbranom su košarkaši Monaka zatvorili sve prilaze košu, te su gostima do kraja treće dionice dozvolili samo 12 poena i uspjeli su da okrenu rezultat u svoju korist (67:64).

Od pomenute serije poena Monaka je na terenu postojao samo jedan tim, a u posljednjoj četvrtinu su samo priveli utakmicu kraju. Nisu dozvoljavali protivniku da dođe do poena, dok je njima sve polazilo za rukom, pa je do kraja rezultat glasio velikih 97:80 za domaćina.

Sjajnu utakmicu domaćeg tima je obilježila i odlična partija Anđušića, koji je meč završio sa 16 poena, a na to je dodao i jednu asistenciju.

U narednom kolu Monako putuje u Pirej na gostovanje Olimpijakosu, dok će CSKA dočekati Fenerbahče u Moskvi.

MONAKO – CSKA 97:80 (13:25, 26:27, 28:12, 30:16)

Monako: Li 11, Bejkon 11, Dialo 10, Motum 12, Bucijel 2, Motiejunas 3, Faje 2, Grej 3, Anđušić 16, Hol 17, Džejms 10

CSKA: Lundberg 7, Bolomboj 13, Ukov 0, Ivlev 2, Heket 7, Antonov 1, Vojtman 7, Klajburn 19, Farid 5, Kurbanov 4, Šved 15