U okviru 11. kola Evrolige, CSKA je kao gost savladao Baskoniju sa 80:74. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Johanes Vojtman i Vil Klajburn sa po 16, a pratio ih je Toko Šengelija sa 15 postignutih poena.

Nakon 11 odigranih susreta, “Armejci” su zabilježili šesti trijumf, a njihovi večerašnji protivnici sedmi poraz.

CSKA je odigrao odličnu prvu četvrtinu i riješio je u svoju korist sa 23:8, što se pokazalo kao dovoljna zaliha za ostatak meča i nedostižan minus za španskog predstavnika.

CSKA, CSKA u Vitoriji bolji od Baskonije

I jedni i drugi su nešto sporije otvorili susret, pa je nakon dva minuta igre na semaforu stajalo 2:2. Nastavilo se u istom ritmu, ali Moskovljani su postepeno počeli dodavati gas i pronalaziti bolja napadačka rješenja i nakon tri uzastopne trojke Johanesa Vojtmana, bilo je 17:9 za njih. Toko Šengelija i Aleksej Šved su ispraili Vojtmana i na prvu pauzu se otišlo sa 23:8.

Situacija se u drugoj četvrtini promijenila. CSKA je postao ekipa koja ne može pronaći put do protivničkog obruča, ali Baskonija to nije u potpunosti iskoristila. Vanja Marinković je pogodio šut za tri u prvoj polovini perioda, a njegovi saigrali su nastavili u nešto boljem tempu i nakon 20 minuta, rezultat je bio 33:25.

Rokas Gidraitis je smanjio na 35:28 u trećoj dionici, međutim izabranici Dimitrisa Itudisa su odbili nalet protivnika, a u tim momentima je najaktivniji bio Ife Lundberg. On i Vojtman su poentirali za CSKA, koji je u odlučujući kvartal otišao sa +13 (54:31).

Moskovljani su u četvrtoj četvrtini uspjeli sačuvati vođstvo, a Baskonija je smanjila zaostatak, ali ne i uhvatila potpuni priključak, te je konačan ishod glasio 80:74.

U narednom kolu, CSKA će kod kuće dočekati Bajern, a Baskonija će takođe igrati kao domaćin, i to protiv Real Madrida.

BASKONIJA – CSKA 74:80 (8:23, 18:12, 15:19, 33:26)

Baskonija: Piters 1, Boldvin 18, Sedekerskis 3, Marinković 3, Grendžer 12, Fontekio 9, Enok 14, Gidraitis 11, Noko 3

CSKA: Lundberg 11, Bolomboj 2, Ukov 2, Heket 0, Antonov 0, Vojtman 16, Klajburn 16, Šengelia 15, Milutinov 3, Grigonis 7, Kurbanov 2, Šved 6

Sudije: Belošević, Radović, Silva