U okviru devetog kola Evrolige košarkaši CSKA su na domaćem terenu savladali Makabi rezulatom 74:73. Najefikasniji kod pobjednika bio je Ife Lundberg sa 14 poena, dok se u protivničkom taboru izdvojio Derik Vilijams sa 20.

Prvo poluvrijeme je bilo poprilično izjednačeno. Nešto bolje su gosti iz Tel Aviva ušli u ovaj meč, a poenima Ante Žižića na tri minuta pred kraj prve dionice su imali +5.

Međutim, u samom finišu su košarkaši CSKA preko Marijusa Grigonisa prišli na -2, te se u drugi kvartal otišlo rezultatom 19:17 u korist Makabija.

U drugoj dionici su košarkaši CSKA uspostavili blagu kontrolu nad ovom utakmicom, a trojkom Alekseja Šveda su sredinom četvrtine imali četiri poena prednosti.

Ipak, kao što je to bio slučaj sa domaćim timom u prvoj četvrtini, i košarkaši Makabija su do kraja prvog poluvremena uspjeli da nadoknade ovu blagu prednost Moskovljana, pa se na veliku pauzu otišlo rezultatom 39:38 za CSKA.

Sličan razvoj situacije gledali smo i u drugom poluvremenu. Zanimljivu situaciju smo vidjeli pri rezultatu 52:51 za Makabi. CSKA je imao napad, sudija je prekinuo meč zbog faula, a Danijel Heket je na briljantan način pogodio.

Pred odlazak u odlučujuću četvrtinu, rezultat je bio 59:58 za Makabi.

Završnica meča je bila vrlo uzbudljiva, kao što je to bio slučaj i na čitavom meču, a sve je odlučeno u posljednjoj minuti. Pri rezultatu 74:70 za CSKA Skoti Vilbekin je pogodio za Makabi, a nakon toga je sa Derik Vilijams sa linije slobodnih bacanja pogodio samo jedno slobodno bacanje.

Nakon toga je ostalo svega 14 sekundi, što se ispostavilo kao nedovoljno da Makabi ovdje u posljednjim sekundama odnese pobjedu u Tel Aviv.

CSKA je ovim došao do petog trijumfa u devet odigranih kola Evrolige, dok je Makabiju ovo treći poraz. U narednom kolu, CSKA igra protiv Barselone u gostima, dok će Makabi dočekati Monako.

CSKA – MAKABI 74: 73 (17:19, 22:19, 19:21, 16:14)

CSKA: Lundberg 14, Bolomboj 12, Heket 6, Antonov 4, Klajburn 7, Šengelija 4, Farid 6, Grigonis 10, Kurbanov 2, Šved 9

Makabi: Vilbekin9, Evans 6, Kalojaro 3, Vilijams 20, Tejlor 4, Rejnolds 4, Sorkin 5, Naneli 6, Žižić 16, Ziv 0