CSKA umalo prosuo izuzetno veliku razliku, Olimpijakos ipak bez dovoljno snage za potpuni preokret

U okviru 26. kola Evrolige, CSKA je kao gost savladao Olimpijakos sa 75:74 (24:12, 20:14, 15:23, 16:25).

Majk Džejms, Nikita Urbanov i Darun Hilijard su doveli Moskovljane do početne prednosti od 6:0, a na drugoj strani se prvi u listu strijelaca upisao Saša Vezenkov i tako smanjio na 6:3. Nastavak je donio mnogo konkretniju igru gostiju, koji su igrali konkretnije i na prvu pauzu otišli sa +12 (24:12).

Drugi period je bio veoma sličan, tim iz Pireja se mučio u napadu, uspjeli su postići 14 poena, naspram protivničkih 20, što znači da je nakon 20 minuta igre bilo 44:26 za izabranike Dimitrisa Itudisa.

Nakon što je Džejms u trećem minutu trećeg kvartala pogodio za +25 (51:26), činilo se da je sve gotovo. Momentum je bio potpuno na strani “Armejaca”, no stanje na parketu se veoma brzo okrenulo za 180 stepeni. Šekil Mekisik je ušao u sjajan ritam, povezao je 12 poena, pridružio mu se Vezenkov i grčki predstavnik je u odlučujuću dionicu ušao sa prihvatljivih -10 (59:49).

Veća raspoloženost Olimpijakosa se prenijela i u četvrti kvartal, iako je i ovaj period igre bolje započet od strane CSKA. Džejms je poslije minut i po pogodio za +16 (65:49), no ponovo se ukazao Mekisik, koji je pogodio trojku. Meč je ušao u izuzetno neizvjesnu završnicu, domaćini su preko Livio Žan-Šarl na 40 sekundi do kraja čak i poveli sa 72:71, no nisu imali dovoljno snage da to i održe. Džejms je realizovao dva od tri slobodna bacanja, a Jorgos Printezis nije pogodio trojku za pobjedu i konačan ishod je glasio 75:74.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džejms sa 15, dok se na drugoj strani istakao Mekisik sa 24 poena.