(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)Starsport

Rukometaši Vesprema nakon boljeg izvođenja sedmeraca od Zagreba 31:29 (27:27) osvojili su po četvrti put SEHA ligu.

Na startu utakmice Zagreb je bolje krenuo u golom Željka Muse poveli su sa 6:3, no Petar Nenadić je brzo izjednačio na 6:6. Odvojio se opet tim iz Hrvatske na +2 (10:8), ali su Mađari tada napravili seriju 4:0 i pogotkom Gaspera Marguča poveli sa 12:10, a na poluvremenu je bilo 15:13 za Vesprem.

Egipćanin Jahia Omar je povećao na +4 (17:13) u 33. minutu, ipak igrači Ivice Obrvana su se brzo vratili i prišli na 17:16. Nenadić je opet odveo svoj tim na 21:18, pa su Zagrepčani preko Karpa Sirotića prišli na 25:24, a Filip Vistorop je izjednačio na 27:27. Kasnije su obje ekipe promašile svoje posljednje napade i pristupilo se izvođenju sedmeraca.

Tu je Vladimir Cupara odbranio sedmerce Davoru Ćavaru i Marinu Šipiću, na drugoj strani je Manuel Štrlek promašio, a gol odluke postigao je Nenadić, koji je sa osam golova bio i najefikasniji na meču sa osam golova, dok je na drugoj strani Vistorop dao gol manje.