Rukometna reprezentacija Danske savladala je Egipat sa 32:27 (14:15), Portugal je u finišu osigurao trijumf protiv Bahreina 26:25 (14:15), dok je Švedska nadigrala Japan sa 28:26 u drugom kolu Olimpijskih igara.

Egipat je vodio većim dijelom prvog poluvremena, ali u nastavku nisu mogli da odole naletima Danaca koji su pred kraj stekli nedostižnu prednost i mirno priveli meč kraju sa 32:27.

Kod Danaca je briljirao Mikel Hansen sa devet postignutih golova, a pratio ga je Matijas Gidsel sa osam, dok je kod Egipćana najbolji bio Ahmed Hešam sa šest pogodaka.

Reprezentacija Portugala pred sam kraj meča slomila je otpor Bahreina i tako im nanijela još jedan bolan poraz nakon što su na sličan način poraženi od Švedske u prvom kolu.

Portugalce su predvodili Pedro Portela sa šest i Souza sa pet, dok je Bahreince predvodio Ahmed sa osam datih golova.

Rukometaši Švedske u meču drugog kola savladali su selekciju Japana sa 28:26 (17:14). Imali su Šveđani prednost od nekoliko golova tokom većeg dijela meča, ali su na kraju dozvolili Japancima da priđu na samo gol zaostatka. Do iznenađenja, ipak, nije došlo.

Hampus Vane je pružio još jednu sjajnu partiju za Švedsku, pa je nakon 13 golova protiv Bahreina Japance počastio sa 8. Kod Japana se istakao Hiroki Motoki sa 6 datih golova.