Rukometašice Danske pobijedile su danas Španiju ubjedljivim rezultatom 34:24 u okviru drugog kola druge faze Evropskog prvenstva koje se održava u njihovoj zemlji.

Domaća selekcija je krenula silno u ovaj meč i već je krajem prvog poluvremena imala prednost od 10 golova (17:7). Do kraja su rukometašice Španije sa tri gola smanjile prednost i pri rezultatu 17:10 se otišlo na odmor.

U prvoj polovini drugog poluvremena igrao se gol za gol i Španjloke su uspjele da smanje rezultat na šest golova razlike 21:15. U finišu drugog dijela sa tri vezana gola domaćina rezultat je 33:22 i tad nije dovedeno u pitanje ko će pobijediti u ovom meču.

Najviše pogodaka u reprezentaciji Danske postigla je Mia Rej Bidstrup, šest golova. Na drugoj strani Alisija Fernandes susret je završila sa četiri pogotka.

U narednom kolu Danska će se sastati sa Rusijom u meču koji odlučuje polufinalistu, dok će Španija igrati protiv Crne Gore.