U grupi 2 druge faze Svjetskog prvenstva u Egiptu, rukometaši Danske savladali su Japan rezultatom 34:27.

Kao veliki favoriti u ovom susretu Danci su se mučili na startu meča, kada je u par navrata Japan imao vođstvo. Međutim svoju dominaciju skandinavski tim je pokazao slomivši otpor svog rivala u drugom poluvremenu. Najveća prednost je bila pri finalnom rezultatu utakmice (34:27) od sedam golova razlike.

Fantastični Emil Jakobsen postigao je čak 12 pogotaka na ovom susretu i bio najefikasniji u redovima pobjedničkog tima. Juto Agarie se istakao u selekciji Japana sa šest postignutih golova.

Reprezentacija Danske je bez poraza u drugoj fazi Svjetskog prvenstva i ovim trijumfom nad Japanom je obezbijedila prolaz u četvrtfinale. Danci će u narednom posljednjem kolu grupne faze igrati protiv Hrvatske, dok će Japan igrati sa Bahreinom.

Njemačka je uspjela da savlada Brazil rezultatom 31:24.

Nijemci su rutinski još na početku prvog poluvremena i serijom od pet vezanih golova (7:2) stavili do znanja Brazilcima kome će pripasti čitav plijen. U nastavku su samo kontrolisali prednost, a najveća je bila u drugoj polovini drugog poluvremena (31:23).

Sa sedam golova Johanes Gola vodio je Njemačku do pobjede kao najefikasniji. S druge strane Rožerio Moraeš je meč završio sa pogotkom manje.

Za obje selekcije ovaj meč nije imao značaj, jer su u narednu rundu takmičenja iz grupe 1 dalje prošle reprezentacije Mađarske i Španije.

U narednom kolu Njemačka će igrati protiv Poljske, a Brazi će se sastati sa Urugvajem.