Danska sigurna protiv Bahreina, Švedska poslije velike drame pobijedila Portugal

Rukometaši Danske pobijedili su reprezentaciju Bahreina rezultatom 31:21 (12:7, 19:14), dok je Švedska bila bolja od Portugala sa 29:28 (14:14, 15:14).

Danska je krenula snažno, povela je 5:1, a kada je tako, onda ju je jako teško zaustaviti. Danci kada stvore visoku prednost u pravilu i visoko pobjeđuju, protivnici se protiv njih jako teško vraćaju iz većeg minusa.

Minus dva u nekoliko navrata do odlaska na odmor bilo je najbliže što su se protivnici uspjeli približiti, a na odmoru je ipak bilo uvjerljivijih 12:7 za Dansku.

U drugom poluvremenu Danska je odmah nastavila podizati razliku da bi sredinom poluvremena došla do 25:15 i prvi put na susretu dvocifrene prednosti. Do kraja je bilo samo pitanje konačnog rezultata, a završilo je pobjedom Danske 31:21.

Šest golova postigao je Johan Hansen, a pet Mikel Hansen. Loša vijest je povreda Lasea Andersona koji je pod upitnikom za sljedeću utakmicu.

U drugoj utakmici rukometaši Portugala su sjajno ušli u meč sa prednosti od 3:0. Malo po malo uspjeli su Šveđani da se vrate i vidjeli smo pravu rezultatsku klackalicu. U finišu poluvremena Portugal je ponovo poveo sa +3 (13:10), ali se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu 14:14.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Švedske koja je u posljednjih šest minuta imala 29:25, da bi Portugal napravio seriju od 3:0 i umalo “ukrao” pobjedu Švedskoj koja je slavila u ovom veoma uzbudljivom meču (29:28).

“Vikinge” je predvodio Niklas Ekberg sa devet golova iz 10 šuteva, šest je dao Albin Lagergren bez promašaja, a pet Hampus Vane.