Danska spriječila Crnogorke na putu ka medalji

Rukometašice Danske savladale su selekciju Crne Gore u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva sa 26:24, dok je Švedska bila bolja od Njemačke sa 27:20.

Dankinje su kao domaćini maksimalno koristile sjajnu atmosferu s tribina i jedino je Crna Gora na startu utakmice imala prednost od 5:4 i 7:6. Pred kraj prvog poluvremena Danska se odvojila na 13:10, da bi početkom drugog nastavka otišla na 20:13.

Uspjela je Crna Gora da se vrati i priđe na 22:20 i 25:23, no nisu mogle da dođu do izjednačenja, te je Danska trijumfovala sa 26:24. Najefikasnija na meču bila je Dijana Mugoša sa šest golova, dok su na drugoj strani Ane Mete Hansen i Ema Fris postigle po pet golova.

S druge strane Šveđanke su već na startu sve riješile kada su povele sa 8:1, a na poluvremenu su imale prednost od 16:6. Kasnije su lagano održale stečenu prednost i trijumfovale su sa 27:20. U selekciji Švedske četiri rukometašice su imale po pet golova, a u Njemačkoj tri po četiri pogotka.

U polufinalu će igrati Švedska – Francuska i Danska – Norveška.