Desetkovana Budućnost na visini zadatka, Podgoričani na krilima sjajnog Silija demolirali Promiteas

U okviru šestog kola grupne faze Evrokupa, Budućnost je kao gost savladala Promiteas sa 89:60. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Di Džej Sili sa 29, a pratio ga je Zoran Nikolić sa 20 postignutih poena.

Nakon šest odigranih utakmica, Podgoričani su stigli do svoje pete pobjede, a Promiteas je zabilježio četvrti poraz. Tim iz glavnog grada Crne Gore je i u ovom susretu igrao sa samo osam košarkaša.

Izabranici Aleksandra Džikića su bili odlični u prvoj četvrtini, no njihov protivnik se vratio u drugoj. Ipak, Budućnost je dominacijom u trećem kvartalu napravila veliku prednost koju su do kraja dodatno povećali i slavili.

Dzikic

Zoran Nikolić je otvorio susret sa dva poena za Budućnost, a Džerai Grent je odgovorio na drugoj strani. I jedni i drugi su nastavili u nešto sporijem ritmu, no Podgoričani su bili za nijansu konkretniji, pa je na polovini perioda bilo 10:6 za njih, ponovo poslije realizacije Nikolića.

Druga polovina prve četvrtine je u potpunosti pripala gostima, koji su ušli u odličnu seriju i na prvu pauzu otišli sa +14 (24:10).

Promiteas se uspio vratiti u nastavku. Di Džej Sili i Kendrik Rej su izmijenjali pogođene trojke na startu druge dionice, međutim kako je vrijeme odmicalo, domaćini su došli do boljeg ritma. Rej je smanjio na 29:24, a potom je nastavio svoju fantastičnu seriju i sam preokrenuo na 31:29.

Budućnost je ipak zaustavila nalet protivnika i vratila plus na svoju stranu preko Džastina Kobsa i Edina Atića, a Marko Jagodić-Kuridža je postavio rezultat koji je na semaforu stajao nakon 20 minuta igre, 41:35 za Džikićeve košarkaše.

Zoran Nikolic

U drugih 20 minuta, na parketu je postojao samo jedan tim. Budućnost je posebno dominantna bila u trećoj četvrtini, u kojoj su protivnicima dozvolili samo osam postignutih poena, naspram njihovih 25.

Vladimir Micov, Jagodić-Kuridža i Atić su odveli svoju ekipu do dvocifrene prednosti (47:37), a Budućnost je potom samo pojačavala tempo i potpuno uništila protivnika, pa se u finalni kvartal ušlo sa 66:43 za njih.

Četvrta dionica je protekla u mirnom održavanju vođstva Podgoričana, koji su u konačnici trijumfovali sa 89:60.

Dzikic 4

U narednom kolu, Promiteas će igrati protiv Virtusa u gostima, a Budućnost na svom parketu dočekuje Gran Kanariju.

PROMITEAS – BUDUĆNOST 60:89 (10:24, 25:17, 8:25, 17:23)

Promiteas: Rej 22, Švarc 0, Grent 10, Gedi 5, Hant 3, Agravanis 2, Gikas 5, Rogkavopulos 7, Majls 3, Janopulos 3, Bazinas 0, Tanulis 0

Budućnost: Kobs , Atić , Šehović , Micov 4, Barović 9, Sili 29, Nikolić 20, Jagodić-Kuridža

Sudije: Lamonika, Leskano, Hadžić