U okviru šestog kola grupne faze FIBA Lige šampiona, Dižon je pobijedio Keravnos sa 79:44, Saragosa je bila bolja od Lublina rezultatom 94:82, Nižnji Novgorod je savladao Falko sa 73:68, a Tofaš je pobijedio Nimburk rezultatom 103:97.

Dižon je bio veoma ubjedljiv protiv Keravnosa, iako ni sa trijumfom ne prolazi u narednu fazu takmičenja.

Francuski predstavnik je igrao odličnu odbranu, dozvolili su protivniku da u poslije prve četvrtine postigne samo 23 poena, te na kraju slavili sa 79:44.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Hans Venvajn sa 22 poena, a kod poraženih se istakao Brendon Rozel sa 12 poena.

Dižon, Dižon ubjedljiv protiv Keravnosa, Saragosa savladala Lublin

Saragosa je odigrala izuzetno dobru napadačku utakmicu.

Španski predstavnik je od samog početka agresivno ušao u meč, prvu četvrtinu su u svoju korist riješili rezultatom 28:18, malo su posustali u nastavku, ali do kraja su se ponovo uspjeli vratiti u ritam i pobijediti sa 102:94.

U njihovim redovima, najbolji košgeterski učinak su imali Havier Garsija, Rašid Sulajmon i Nikolas Brusino sa po 14, a kod protivnika je prednjačio Janik Franke sa 28 poena.

Nižnji Novgorod je uspio savladati Falko.

Ruski predstavnik je odigrao odbrambeno sjajnu prvu četvrtinu, zaustavili su protivnika na samo deset poena, naspram njihovih 17. I u drugoj su bili bolji, da bi uslijedio pad u trećoj, ali u posljednjem kvartalu su uspjeli uspješno privesti meč kraju i konačan ishod je glasio 73:68.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Artem Komolov sa 21 poenom, a kod suparnika su Akoš Keler, Zoltan Perl i Benedek Varadi postigli po 11.

Tofaš je iz sjajnog napadačkog obračuna izašao kao uspješniji protivnik.

Odlučilo je drugo poluvrijeme, u kome je turski tim postigao 51 poen, naspram 40 Nimburka.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tomislav Zubčić sa 27, a na drugoj strani je prednjačio Omar Pruit sa 24 poena.