Dobojska Sloga bolja od Bosne iz Visokog

Rukometaši Sloge iz Doboja savladali su ekipu Sloge iz Visokog sa 26:22 u zaostalom meču šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći tim je od samog starta imao prednost i tako su već na početku poveli sa 5:2. Uspjeli su gosti da se vrate u meču i izjednače na 9:9. Ipak sama završnica prvog poluvremena pripada igračima iz Doboja koji su nakon pola sata igre vodili sa 12:10.

Održavali su tu prednost na početku drugog dijela (15:13), a onda se Sloga još više odvojila na 17:13. Presudni trenutak utakmice bila je sredina drugog poluvremena kada je Sloga povela sa 22:16, na šta gosti iz Visokog nisu imali odgovor. Uspjeli su samo do kraja duela da ublaže poraz na konačnih 26:22.

Sloga će u osmom kolu dočekati ekipu Gračanice, a Bosna gostuje imenjaku iz Sarajeva.