Poslije fantastičnog nastupa i zlata u Super G na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju, Austrijanac Vinsent Krihmajer bio je najbolji i u spustu pobjedničkim vremenom 1:37,79.

Krihmajer je imao startni broj jedan i to je znao itekako iskoristiti, pa je poslije fantastične vožnje ogroman posao za njega odradio pritisak na leđima preostalih skijaša koji su imali ozbiljan zadatak u namjeri da nadmaše vrijeme sjajnog austrijskog skijaša.

Drugi je završio Nijemac Andreas Sander koji je “za dlaku” ostao kratak u bukvalnom smislu tog termina, jer je njegov zaostatak za prvoplasiranim Krihmajerom bio samo jednu stotinku. Bronzu je osvojio iskusni Švajcarac Beat Fojc kao uz vodeći dvojac jedini takmičar koji je imao vrijeme ispod 1:38 (1:37,97) što je bilo dovoljno da se popne ne pobjedničko postolje.

Četvrtu poziciju podijelili su Švajcarac Marko Odermat i italijanski predstavnik Dominik Paris koji su ostvarili identično vrijeme 1:38,44 kasneći 65 stotinki za pobjednikom Krihmajerom.