Dragojević za MeridianSportBH: ''Mnogo mi znači prilika koju sam dobio u meču protiv Bratunca''

U okviru sedmog kola Lige Bosne i Hercegovine, košarkaši Borca su u Banjaluci savladali Bratunac rezultatom 98:63. Za MeridianSportBH je o tom meču govorio mladi prvotimac Banjalučana Boris Dragojević.

Osvrnuo se 19-godišnji Boris Dragojević na sam tok utakmice, te smatra da je napadačka agresivnost njegovih saigrača i njega prelomila meč.

”Utakmicu smo otvorili u grču, dopustili smo Bratuncu lake poene iz ofanzivnih skokova i tranzicije. Poslije vezanih trojki na kraju prve četvrtine smo se napadački opustili, povećali agresivnost u odbrani, te tako natjerali protivnika na izgubljene lopte, što nam je donijelo neke lake poene i u tranziciji. Tako smo nastavili igrati tokom čitave utakmice, nije nam opadala agresivnost, zbog čega smo na kraju i ostvarili ubjedljivu pobjedu” – kaže Dragojević.

On je na parketu proveo nepunih 25 minuta i za to vrijeme je pridonio svom timu sa osam poena, dva skoka i jednom asistencijom, te je Dragojević istakao koliko mu znači što je dobio priliku da zaigra.

”Meni kao mladom igraču mnogo znači prilika koju sam dobio u meču protiv Bratunca. Na meni je da nastavim da treniram jako i da maksimalno iskoristim svaku priliku za igru koja mi se ukaže” – kazao je on.

Govorio je Dragojević i o narednom meču, kada će Banjalučani putovati u Mostar, gdje ih očekuje utakmica protiv Zrinjskog.

”Atmosfera u timu je stvarno fenomenalna, ona je jedan od glavnih razloga dosadasnjih odličnih rezulteta u Drugoj ABA ligi i Ligi BiH. Ekipu Zrinjskog, bez obzira na njihovih pet vezanih poraza, ne smijemo potcijeniti, pogotovo zato što igraju na domaćem terenu. Trebamo maksimalno fokusirano ući u meč i nadamo se da ćemo nastaviti seriju pobjeda” –  završio je Dragojević.

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu možete pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.