Drama u Morači: Crna Gora srušila Francusku

Košarkaši Crne Gore su u “Morači” savladali selekciju Francuske u vrlo dramatičnom meču rezultatom 70:69.

Crnogorci predvođeni trenerom Boškom Radovićem su nanijeli prvi poraz Francuzima u grupi E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Francuska je i dalje prva sa četiri pobjede i jednim porazom, dok je Crna Gora na omjeru od tri pobjede i dva poraza.

Od početka meča se vodila ogromna borba pred oba obruča, a nakon prvih deset minuta je bilo izjednačeno (15:15). Francuzi su se odvojili u nastavku na +6 u par navrata, ali su domaći do kraja prvog poluvremena uspjeli da preokrenu rezultat (33:31).

“Lavovi” su u nastavku fantastično igrali i pred posljednjih deset minuta imali prednost od osam poena (56:48), ali su se gosti u posljednjoj četvrtini u potpunosti vratili u igru i na posljednjih 40-ak sekundi do kraja poenima Mamadua Žaitea preokrenuli na 69:68.

Međutim, domaći se nisu predavali, pa je već u narednom napadu Nemanja Radović pogodio za novo vođstvo Crne Gore. Gosti su imali posljednji napad, ali su domaći odigrali besprijekornu odbranu i u više navrata zaustavljali Francuze i na kraju došli do zaslužene pobjede.

Kod pobjednika se istakao upravo Radović sa 15 poena, Džona Radebu je dodao 12, Vladimir Mihailović 11, a Nikola Ivanović 10 poena. S druge strane je prednjačio Vensan Porije sa 18 poena i 12 skokova, Eli Okobo je dodao 14, a Žaite 12 poena.