U okviru devetog kola ABA lige, Mornar je na svom terenu pobijedio Partizan poslije produžetka rezultatom 77:76 (15:22, 18:17, 21:12, 16:19, 7:6).

Crno-bijeli su odigrali bolje na početku utakmice i stigli do uvodne prednosti (16:9) zahvaljujući prvenstveno Kodiju Mileru-Mekintajeru koji je bio raspoloženiji od ostalih u prvoj četvrtini. Do kraja perioda, Ajzea Vajthed je sa svoja dva koša uspio da ostavi svoj tim na jednocifrenom zaostatku, pa je nakon deset minuta košarke bilo 22:15 za Partizan.

U istom ritmu, izabranici Saše Filipovskog su počeli i u drugom kvartalu kada su Markus Pejdž i Nemanja Gordić svojim trojkama odveli “Parni valjak” na prvu dvocifrenu prednost (30:20). Reagovao je tada tajm-autom Mihailo Pavićević, a njegov Mornar je odmah nakon toga ušao u seriju 9:0 koja je započeta sa par koševa Tejlora Smita ispod obruča. U trenutku kada su Barani spustili zaostatak na -3 (32:29), minutu odmora je pozvao i Filipovski. Partizan je do kraja poluvremena održao prednost i na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 39:33.

Početak drugog poluvremena je u potpunosti pripao Džejkobu Pulenu. Jedan od najboljih napadača ABA lige je ubacio 11 od 12 poena svog tima na startu treće četvrtine i zahvaljujući greškama Partizana u napadu, Mornar je preokrenuo rezultat (45:43). Pejdž je svojom trojkom samo za trenutak vratio plus na stranu crno-bijelih, da bi se potom ušlo u seriju slobodnih bacanja na obje strane. U takvom ritmu se bolje snašao domaći tim i okončao treću dionicu u svoju korist (54:51).

Mornar je koševima Seada Šehovića i Uroša Lukovića otišao na visokih +7 (58:51) početkom posljednjeg kvartala, ali tada Rašon Tomas sa dva uzastopna koša smanjuje na 59:55 i najavljuje povratak svoje ekipe. Iz nekoliko dobrih odbrana, Partizan je u tranziciji uspio da odigra dobro i serijom poena Milera-Mekintajera u potpunosti okrenuo stanje u svoju korist (63:59), što je natjeralo trenera domaćih Pavićevića da zatraži minut odmora.

Odreagovao je Mornar poslije tajm-auta svog trenera, tačnije Ajzea Vajthed koji je sa četiri uzastopna poena još jednom poravnao rezultat (63:63), a Filipovski odmah odgovorio svojim tajm-autom. Uslijedila je neizvjesna završnica, a u posljednji minut regularnog vremena se ušlo pri rezultatu 70:70.

Na jednoj strani je veliki promašaj za tri poena tada imao Tomas, da bi na drugoj Mozli izblokirao Vajtheda. Dobio je Partizan novi pokušaj da trijumfuje, odgovornost je preuzeo Miler-Mekintajer, ali nije pogodio sa distance. Ostalo je Mornaru još par sekundi za posljednji napad, loptu je uzeo Pulen, međutim njegov šut sa 10 metara nije bio uspješan, te se otišlo u produžetak.

Mornar, Drama u Topolici pripala Mornaru, Barani savladali Partizan nakon produžetka

U produžetku identična priča kao u završnici četvrte četvrtine. Neizvjesnost je postojala od početka do kraja “dodatnih pet minuta”, a u posljednjih 60 sekundi, Partizan je ušao sa napadom i minimalnom prednošću (76:75). Odgovornost je preuzeo još jednom Miler-Mekintajer, ali ni ovaj put nije pogodio.

Na drugoj strani, Vajthed je napao Mozlija i uspješnio iznio loptu na koš za novi prokret (77:76), 20 sekundi prije isteka vremena. Posljednji napad je imao Partizan, a zadnji šut je uzeo Miler-Mekintajer, ali je još jednom promašio i bodovi su ostali u Baru.

Pulen je sa 19 poena vodio Mornar do sedme pobjede u regionalnom takmičenju, dok je kod Partizana 21 poen imao Miler-Mekintajer.

U narednom kolu ABA lige, Partizan će igrati protiv Mege, dok Mornar gostuje u Podgorici kod Budućnosti.