Drugi poraz Valensije u prvenstvu Španije

Košarkaši Mursije napravili su iznenađenje na gostovanju kod Baskonije, Estudijantes je u zadnjim trenucima pobjedio Fuenlabradu, a Betis je uvjerljivo savladao Valensiju.

Estudijantes je u pravoj drami savladao na gostovanju Fuenlabradu sa 82:81. Vodili su domaćini tokom cijele treće četvrtine, a u četvrtoj su se ekipe smjenivale u vođstvu. Fuenlabrada je vodila sa 81:79, kada je napravljen prekršaj nad Dovidasom Geidraitisom na šutu za tri. On pogađa sva tri slobodna i donosi pobjedu svom timu. Najefikasniji na meču bio je Melo Trimble sa 28 poena, Obi Emegano je imao 15, kod pobjednika Aleksa Avramović imao je 20 poena, Viktor Areaga 16, a Aleksandar Cvetković šest poena.

Mursija je napravila iznenađenje protiv Baskonije u gostima pobjedivši sa 83:75. Gosti su imali prednost u cijeloj utakmici i nisu dopuštali domaćinu da im to ugrozi. Najefikasniji na meču bio je David Dileo sa 22 poena, Koner Frankamp je imao 17, Alek Peters 15 poena.

Ekipa Betisa ostvarila je prvu pobjede u prvenstvu i to protiv Valensije. Od druge četvrtine domaćini nisu ispuštali stečenu prednost i sa 95:85 su pobjedili. Najefikasniji na meču bio je Džejms Feldin sa 26 poena, Obi Enečionja 15 poena, na drugoj strani Bojan Dubljević 14, Luis Labejrie 13 poena.