Duel braće Luković pripao Urošu, Mornar slavio protiv Splita

Košarkaši Mornara pobijedili su na domaćem terenu ekipu Splita rezultatom 81:71 (18:20, 33:25, 16:11, 14:15) u okviru 21. kola ABA lige.

Utakmica je počela serijom domaćih košarkaša od 7:0 zahvaljujući pet vezanih poena Uroša Lukovića. Gosti su odgovorili istom mjerom koševima Marka Lukovića (7:7). Došli su košarkaši Splita do +5 u finišu prve četvrtine poenima za dva Luke Babića, ali je Aleksandar Lazić pogodio trojku u narednom napadu i postavio rezultat ovog kvartala 20:18.

Drugu četvrtinu sa četiri vezana poena otvara dobro Roko Leni Ukić (24:18). Trojkom Sanija Čampare trener Mornara Mihailo Pavićević bio je primoran da zatraži tajm-aut (29:23). Domaći košarkaši došli su do preokreta dobrim zakucavanjem Tejlora Smita (38:37). Preciznim šutem izvan linije, 6,75m Sead Šehović podigao je prednost na +8 (48:40). Dobrim šutem za dva Ilije Đokovića otišlo se na veliki odmor (51:45).

U trećoj četvrtini košarkaši Mornara nisu ispuštali prednost koju su napravili u finišu prvog poluvremena. Šehović je dobrim polaganjem postigao poene i trener Splita je zatražio minut odmora sredinom ovog kvartala (60:50). Uspjeli su gosti prići na -4 poenima Ukića (60:56), ali domaći prave seriju od 7:0 i trojkom Nemanje Gordića su otišli u posljednju četvrtinu (67:56).

Poenima za dva Antonia Vrankovića počela je zadnja četvrtina. Trojkom Babića košarkaši Splita prišli su na -3, da bi domaći trener odgovorio minutom odmora. Napravio je Mornar mini seriju 5:0, međutim nisu se predavali gostujući košarkaši koji su polaganjem Pavla Marčinkovića ostali u rezultatskom priključku (73:69). Nakon pokušaja gostiju da presingom dođu do lopte, dobro se snašao Smit koji je ostao nemarkiran i lagano zakucao (77:71). Lazić je preciznim šutevima sa linije za slobodna bacanja postavio konačan rezultat ovog meča 81:71.

Najefikasniji na ovom susretu bio je Marko Luković sa 19 poena, dok je u pobjedničkom sastavu Aleksandar Lazić ubacio 17 poena.

Narednu utakmicu Mornar igra protiv ekipe Partizana, dok se košarkaši Splita sastaju sa Megom.