borca

Rukometašice Borca poražene su u Slovačkoj. Bolje od njih bile su rukometašice Dunajske Strede rezultatom 38:26.

Poslije deset minuta izabranice Viktora Debrea imale su prednost od 8:4. Najzaslužnija je bila tvrda odbrana koja je rezultovala dobrom i efikasnom igrom u napadu.

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena rukometašice Borca su odigrale porpilično slabo, što su uspjele da iskoriste njihove protivnice, pa se na odmor otišlo sa velikih 23:15.

U drugom dijelu prednost je rasla i na dvocifrenu razliku. Ključan detalj bio je dobra odbrana na Lani Lončar, te su domaće rukometašice dobro održavale prednost do kraja samog meča, a konačan rezultat bio je 38:26.

Najefikasnija u banjalučkom taboru bila je Lana Lončar sa devet postignutih golova, Božana Ćutković je postigla pet, a Anđela Stojanović je zabilježila gol manje.

Kod domaće ekipe, prvo ime utakmice bila je fantastična Kata Juroš sa 12 golova iz isto toliko udaraca ka golu Borca. Sedam je postigla Beatris Ele, dok je pet pogodaka zabilježila Reka Bizikova.