U okviru šestog kola Lige Bosne i Hercegovine, Bratunac je na domaćem parketu savladao ekipu Sparsa rezultatom 83:77, a za MerdianSportBH je o ovoj utakmici govorio njihov košarkaš Džek Rauč.

On je odigrao sjajnu utakmicu, koju je krunisao kao drugi najbolji strijelac svoje ekipe sa 19 poena, a na to je dodao i 13 skokova, te dvije asistenicije.

”Pred ovu utakmicu smo znali koliko je dobar tim Sparsa i trebalo je mnogo truda da ih pobijedimo. Ono na čemu smo radili tokom cijele sezone je odbrana i otežavanje protivniku da stigne do koševa. Spars je odličan ofanzivni tim, te smo znali da će postići dosta poena i to su činili tokom prvog poluvremena.

”Ali, mi smo trudili da im otežamo svaki napad i znali smo da će nam to poći za rukom. Naš mentalitet i samopouzdanje je bilo ključno za preokret utakmice u našu korist. Nismo se obeshrabrili kada bi oni postizali poene, već smo uzvraćali istom mjerom. Naš odbrambeni intenzitet i konzistentnost je presudilo u pobjedi našeg tima” – istakao je Rauč.

Rauč, Džek Rauč za MeridianSportBH: ”Naš mentalitet i samopouzdanje su bili ključni za preokret”

U nastavku slijedi pauza u Ligi BiH zbog reprezentativnih obaveza, a Džek Rauč je govorio o planovima tima, ali i njega samog.

”Odmorićemo se što je više moguće. Pošto imamo kraću rotaciju od većine timova, imamo momke u našem timu koji igraju i po 35 minuta i više. Zbog toga je odmor jako važan. Što se mene tiče, ako budem imao priliku, volio bih otputovati negdje gdje još nisam bio, te nastaviti istraživati i saznati više o Bosni i Hercegovini” – završio je Rauč.

Nakon šest odigranih kola, košarkaši Bratunca imaju četiri pobjede, uz dva poraza i trenutno dijele druge mjesto Lige BiH sa Slobodom iz Tuzle, a nakon reprezentativne pauze ih očekuje veoma teško gostovanje protiv banjalučkog Borca.

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu možete pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.