Košarkaši Budućnosti su doživjeli prvi poraz u Evrokupu, nakon što su na gostujućem parketu izgubili od Venecije rezulatom 72:67, a trener Podgoričana je rekao da su izgubljene lopte u drugom poluvremenu bile ključne.

Imali su gosti prednost do kraja treće četvrtine, ali su posustali u završnici meča. Ipak, trener Budućnosti Aleksandar Džikić ne krivi svoje igrače, te smatra da su se borili do kraja.

”Imali smo previše izgubljenih lopti u drugom poluvremenu. Oni su počeli igrati mnogo čvršće i to je to. To je glavni razlog. Ali, u redu je to sve, borili smo se” – kratko je rekao Džikić.

Ovo je za Budućnost prvi poraz u Evrokupu, nakod uvodne tri pobjede, a u narednom kolu će na domaćem parketu odmjeriti snage sa Cedevita Olimpijom.