U okviru 10. kola Evrolige Zenit je na domaćem parketu savladao Albu rezultatom 75:66. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Džordan Lojd sa 25 poena, dok se kod protivnika istakao Markus Erikson sa 20 poena.

Nakon dosta izjednačene prve četvrtine koja je završena u korist Zenita koji je imao +6 (20:14), u drugom kvartalu je tim iz Sankt Peterburga napravio nešto ozbiljniju rezultatsku prednost, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 42:30.

Drugo poluvrijeme su otvorili poenima Arturasa Gudaitisa koji je povećao na +15, a onda gosti serijom od osam poena Markusa Erikosna smanjili na -7.

Sjajni Džordan Lojd je nedugo nakon toga postigao trojku za +11, a pred odlučujuću dionicu rezultat je bio 59:50 za ruski tim.

Isti igrač je poenima otvorio i posljednju četvrtinu, pa je domaći tim ponovo otišao na +11, a tu prednost su domaći održavali do malo više od tri minuta pred kraj utakmice.

Uslijedila je serija od sedam poena gostiju iz Berline, čime su prišli na svega pet poena zaostatka na minut i po do kraja, ali je ponovo zablistao odlični Lojd, koji je postigao četiri vezana poena za svoj tim, čime su se ”odlijepili” na sedam razlike.

Nisu gosti iz Berlina imali snage da dođu do iznenađenja u završnici utakmice, pa je meč završen rezultatom 75:66 za Zenit, kome je ovo sedma pobjeda u najelitnijem evropskom takmičenju. Košarkašima Albe je, s druge strane, ovo sedmi poraz.

U narednom kolu Evrolige Zenit će dočekati Milano na domaćem parketu, dok će Alba gostovati Uniksu.

ZENIT – ALBA 75:66 (20:14, 22:16, 17:20, 16:16)

Zenit: Lojd 25, Zakarov 2, Karasev 0, Beron 3, Puškov 0, Kuzminskas 2, Zubkov 2, Pojtres 4, Ponitka 6, Frenkemp 10, Miki 12, Gudaitis 9

Alba: Lo 10, Da Silva 0, Smit 4, Delou 0, Erikson 20, Matisek 0, Kumađe 2, Tieman 11, Sikma 7, Blat 0, Zusman 5, Lamers 7