Anadolu Efes je u okviru 31. kola Evrolige savladao na svom parketu Panatinaikos rezultatom 85:65 (24:21, 19:12, 17:16, 25:16).

Dosta su se mučili košarkaši Panatinaikosa u napadu na startu, pa su za uvodnih pet minuta postigli samo četiri poena. Za to vrijeme na drugoj strani Vasilije Micić je postigao čak deset i već tada Efesu donio značajnu prednost, koja se malo smanjila i na kraju prvih deset minuta iznosila +3 (24:21).

U drugoj četvrtini Efes je ponovo napravio seriju 17:6 i na krilima Rodriga Buboe stigao do dvocifrene prednosti. Taj dio igre trojkom je zatvorio Micić i na odmoru je turski tim vodio rezultatom 43:33.

Treća četvrtina se igrala “koš za koš” i Panatinaikos ni u jednom trenutku nije uspio da priđe Efesu na razliku iz koje bi mogao opasnije zaprijetiti. Nisu se stvari puno promijenile ni u odlučujućoj četvrtini, domaći su samo uvećali prednost i upisali rutinsku pobjedu rezultatom 85:65.

Najefikasniji u ekipi Efesa je bio Vasilije Micić koji je postigao 21 poen uz sedam asistencija. Na drugoj strani istakao se hrvatski košarkaš Mario Hezonja sa 14 poena.

Efes u sljedećem kolu igra protiv Real Madrida, dok će Panatinaikos “ukrstiti koplja” sa Baskonijom.