U meču zaostalog 23. kola Evrolige, Efes je danas kao gost pobijedio Makabi sa 90:66 (22:17, 25:14, 24:16, 19:19).

Izabranici Ergina Atamana su tako potvrdili sjajnu formu i zabilježili osmu uzastopnu pobjedu u Evroligi.

Gosti su bolje otvorili meč i nakon poena Krunoslava Simona poslije tri i po minuta, bilo je 13:6 u njihovu korist. Tim iz Tel Aviva je odgovorio preko Skotija Vilbekina, a u nastavku se igralo koš za koš i na prvu pauzu se otišlo sa 22:17 za Efes.

Drugi kvartal je u potpunosti pripao turskom predstavniku, Makabi je bio bezidejan u napadu, a Efes je pronalazio bolja napadačka rješenja, iako u prva dva minuta ni jedni ni drugi nisu postigli poene. Nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 47:31.

Treći kvartal je počeo serijom “Ponosa Izraela” od 6:0, no zaustavio ju je Šejn Larkin, te tako najavio povratak stvari na stanje iz prethodne dionice, što se i dogodilo. Atamanovi košarkaši su nastavili zatrpavati protivnički obruč i pri ulasku u posljednjih deset minuta su imali +24 (71:47).

Četvrta četvrtina nije donijela nikakve značajnije promjene na parketu, Efes je lagano završio meč i u konačnici trijumfovao sa 90:66.

U redovima uspješnije ekipe, Vasilije Micić i Larkin su imali po 15 poena, koliko je na drugoj strani postigao i Larkin.