U okviru 11. kola Evrolige, Efes je na svom parketu savladao Monako sa 98:77. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Rodrig Buboa sa 17, a pratili su ga Šejn Larkin i Adrijen Moerman sa po 14 postignutih poena.

Nakon 11 odigranih susreta, i jedni i drugi sada imaju omjer od pet trijumfa i šest poraza.

Efes je odigrao odlično prvo poluvrijeme i nakon 20 minuta igre je imao +18 (58:40). “Kneževi” su uhvatili zalet u trećoj dionici i prišli na -6 (60:54), ali turski predstavnik je ponovo dodao gas i odbio nalet protivnika te slavio.

Efes, Efes odbio nalet Monaka u trećoj četvrtini i ubjedljivo slavio

Tibor Plajs i Donatas Motiejunas su izmijenjali uspješnu realizaciju na startu meča, a njemačkom centru se potom pridružio Rodrig Buboa i Efes je poveo sa 9:2. Plajs i Buboa su nastavili odličnu seriju i odveli svoj tim i na +10 (19:9), međutim gosti su se uspjeli približiti i na prvu pauzu se otišlo sa 24:20 za Efes.

Tim iz Istanbula se razgoropadio u drugoj dionici. Izabranici Ergina Atamana su na krilima raspoloženog Buboe ušli u bolji ritam, a svoje poene su dodali Filip Petrušev i Vasilije Micić, pa je prednost turskog predstavnika samo rasla i nakon 20 minuta igre je iznosila +18 (58:40).

Monako je uspio uhvatiti priključak u jednom momentu u trećem kvartalu. Gosti su bolje započeli ovaj period i postepeno su topili razliku, a Peris Li ih je pred ulazak u drugu polovinu doveo na samo -6 (60:54). Ipak, Efes je odbio nalet protivnika i u finalnu četvrtinu ušao sa 73:61, a u posljednjih deset minuta su u potpunosti slomili otpor “Kneževa” i u konačnici slavili sa 98:77.

U narednom kolu, Efes će kao gost igrati u derbiju protiv Fenerbahčea, a Monako na svom parketu dočekuje Asvel.

EFES – MONAKO 98:77 (24:20, 34:20, 15:21, 25:16)

Efes: Larkin 14, Buboa 17, Singlton 7, Brajant 6, Moerman 14, Plajs 12, Micić 6, Petrušev 10, Danston 4, Simon 8

Monako: Li 18, Bejkon 12, Tomas 0, Dialo 8, Motum 5, Motiejunas 21, Faje 4, Grej 0, Anđušić 0, Hol 5, Džejms 4

Sudije: Pukl, Perez, Šemeš