Efes ponizio Fenerbahče u turskom derbiju, partija karijere Vasilija Micića

U veoma važnom meču za plasman u plej-of, košarkaši Efesa su uvjerljivo u gostima savladali Fenerbahče rezultatom 106:74 (24:11, 29:28, 28:19, 25:16).

Utakmicu je sjajno otvorio igrač Efesa Sertač Šanli sa vezanih osam poena (8:0). Uz njega, najraspoloženiji igrač bio je Vasilije Micić koji je ubacio devet poena u prvoj četvrtini, zahvaljujući kojem su se gosti “odlijepili” i u drugu četvrtinu ušli sa prednosti od 24:9.

Druga četvrtina počela je trojkom Šejna Larkina, nakon kojeg su Micić i Brajant Danston ubacili po dva poena uz dodatno slobodno bacanje (36:18). Nakon 15 minuta igre trojkom Rodriga Buboe gosti došli do čak “+20” (42:22). Trojku na drugoj strani pogodio je Edi Džerel, da bi Jan Veseli vezanim poenima držao svoju ekipu u rezultatskom priključku, sa dva zakucavanja (46:35). Do kraja poluvremena, Nando Dekolo je ubacio četiri uzastopna poena, dok je za Efes Micić poenima zaključio prvo poluvrijeme (53:39).

Drugo poluvrijeme počelo je trojkom Dekoloa, ali je Krunoslav Simon odmah u narednom napadu vratio istom mjerom (56:42). Micić je nastavio sa igrom iz prvog dijela i sa dva vezana pogotka za tri poena ponovo donio ubjedljivu prednost svojoj ekipi (62:45). Prednost se i dalje nastavila povećavati, a najraspoloženiji igrač ovog susreta Micić je sa osam vezanih poena, već na kraju treće četvrtine (81:58), postavio pobjednika ovog meča.

Posljednju četvrtinu Efes je odigrao rutinski. Poene su na početku četvrtog perioda postizali Buboa i Simon i tako samo povećavali prednost koja je u jednom trenutku iznosila maksimalnih +35 (100:65). Na kraju, konačan rezultat je bio 106:74 za tim Ergina Atamana.

Efes je ovom ubjedljivom pobjedom prekinuo niz od 10 uzastopnih pobjeda Fenerbahčea u Evroligi.

Najefikasniji igrač na ovom meču bio je Micić koji je ubacio rekordnih 37 poena, dok je kod domaćih Dekolo meč završio sa 24 poena.

Naredni meč u Evroligi Fenerbahče igra u gostima protiv ekipe Milana, a Efes na domaćem terenu dočekuje Valensiju.