Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images/StarSport

U okviru 14. kola Lige Turske u košarci, Anadolu Efes je na svom terenu savladao Fenerbahče rezultatom 85:72 (18:14, 26:23, 22:20, 19:15).

Prva četvrtina je bila dosta izjednačena i timovi su se smjenjivali u vođstvu sve do dva minuta do kraja, kada su domaćini poentirali preko Vasilija Micića i Krunoslava Simona, te se tako odvojili na +4 (18:14). Izabranici Igora Kokoškova su bili blizu i u većem dijelu drugog perioda, imali su i prednost, ali Efes je ponovo dodao gas u finišu i na veliki odmor otišao sa 44:37. Slična situacija je viđena i u nastavku, Fenerbahče je bio blizu, ali Efes više nije ispuštao vođstvo i otpor gostiju je bio slomljen u finalnih deset minuta.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Adrijan Moerman sa 25, dok se na drugoj strani istakao Dajšon Pjer sa 16 poena. Ekipi koju sa klupe predvodi Ergin Ataman je ovo 12. trijumf iz isto toliko utakmica, dok je Fenerbahče doživio treći poraz nakon 14 mečeva.