U okviru 10. kola Evrolige košarkaši Efesa su na domaćem parketu savladali Olimpijakos rezultatom 88:69. Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Rodrigo Buboa sa 29 poena, dok se u Olimpijakosu istakao Saša Vezenkov sa 17 poena.

Odličan u pobjedi domaćih je bio i Vasilije Micić, koji je postigao 19 poena, a dodao je i pet asistencija, te dva skoka.

Odlično su domaći počelu utakmicu, pošto su poveli sa 6:0 na samom početku, a sve poene je postigao Rodrigo Buboa. Nakon toga su se gosti iz Grčke vratili poenima Kostasa Papanikolaua i Mustafe Fola, a sredinom prvog kvartala su imali i +7.

Pred kraj prve dionice se razigrao i Vasilije Micić, koji je sa sedam poena pomogao Efesu da se rezultatski približi, pa se na odmor otišlo rezultatom 25:23 za Olimpijakos.

Dosta izjednačena je bila druga četvrtina, ali su poenima Šejna Larkina domaći uspjeli da preokrenu rezultat i dođu do vođstva na četiri minuta do kraja prvog poluvremena, da bi do kraja četvrtine rezultat glasio 44:44.

Nakon velike pauze na poluvremenu turski tim je zaigrao nešto agresivnije i na dva minuta pred kraj četvrtine su imali +7 trojkom Larkina, ali su i gosti sjajno odgovorili preko Fola, te u finišu preko Saše Vezenkova, pa se pred odlučujući kvartal otišlo rezultatom 68:66 za Efes.

Pitanje pobjednika je riješeno već početkom posljednje dionice, kada su domaći napravili serdiju od 11 poena i sjajnom odbranom uništili protivnika koji je za čitavu četvrtinu dao svega tri poena. Rezultat na kraju je bio 88:69 za Efes, kome je ovo druga vezana pobjeda.

Naredno kolo Efes će dočekati Monako, dok će Olimpijakos takođe na domaćem terenu igrati protiv Makabija.

EFES – OLIMPIJAKOS 88:69 (23:25, 21:19, 24:22, 20:3)

Efes: Larkin 10, Baboa 29, Singlton 3, Balbaj 0, Brajant 0, Moerman 9, Plajs 2, Micić 19, Petrušev 4, Danston 4, Simon 8

Olimpijakos: Volkap 9, Dorsi 2, Loncis 0, Larencakis 0, Fol 15, Slukas 5, Martin 5, Vezenkov 17, Printezis 9, Papanikolau 3, Mekisik 4