U 32. kolu Evrolige madridski Real ugostio je Efes, a u duelu koji može biti jako bitan za pozicije na tabeli po završetku regularnog dijela sezone najelitnijeg evropskog takmičenja trijumf je pripao košarkašima gostujućeg tima rezultatom 108:83 (20:20, 21:22, 35:22, 32:19).

Mnogo bolje otvorili su meč košarkaši Ergina Atamana, a poslije trojke Krisa Singltona Efes je poveo 10:4. Nastavili su “Pivari” u istom ritmu, a na krilima fantastičnog šuterskog raspoloženja Krunoslava Simona koji je ubacio 13 poena u prvom kvartalu turski sastav vodio je 20:13.

Uspio je “Kraljevski klub” preko talentovanog Karlosa Alosena odgovoriti na “šamar” protivnika, pa je poslije uvodnih deset minuta igre na semaforu pisalo 20:20.

Na prve poene u drugoj četvrtini čekalo se cijele tri minute, a zatim je uslijedila rezultatska klackalica u kojoj su se istakli Valter Tavares i Gabrijel Dek na čijim krilima je madridski klub put svlačionice otišao sa minimalnim vođstvom 42:41.

Otvaranje drugog poluvremena u potpunosti je pripalo Vasiliju Miciću i Šanliju Sertaču koji su predstavljali sjajnu podršku “haubici” hrvatskog reprezentativca Simona kojeg je fantastično služio šut sa distance.

Upravo navedeni trojac ima sve zasluge za veliko vođstvo Efesa “+13” (66:53), a po onome što je uslijedilo “Kraljevski klub” je još i dobro prošao.

Naime, pred sami završetak trećeg kvartala Šejn Larkin ubacio je svoje prve poene, da bi trener domaćeg tima, Pablo Laso, zaradio dvije tehničke greške, samim tim i isključenje, što je kaznio Amerikanac u dresu turskog tima sa još tri slobodna bacanja za 76:64 pred odlučujućih deset minuta.

Poslije takve završnice trećeg perioda igra madridskog Reala totalno se raspala, pa je epilog događaja bio poprilično bolan po njih.

Košarkaški gostujućeg tima nisu niti jednog trenutka usporili i “skinuli nogu sa papučice gasa”, što je rezultatiralo pravom katastrofom i više nego ubjedljivim porazom Real Madrida, pa je poslije 40 minuta igre semafor “Palate sportova” u glavnom gradu Španije pokazivao 108:83 u korist Efesa.

Šanli Sertač bio je najefikasniji pojedinac u pobjedničkom sastavu sa 17 ubačenih poena, dok je za poen manje uspješan bio Šejn Larkin. Krunoslav Simon “brojao” je do 15 uz sjajan šut za tri poena (3/3), a poenterskom učinku pridodao je i pet uspješnih dodavanja.

U poraženom sastavu istakao se Trej Tompkins ubacivši 19 poena, a njegov prvi pratilac bio je Rudi Fernandez koji je ovaj put postigao 13 poena.

Ovim porazom madridski Real doveo je sebe u situaciju da ne odlučuju samostalno o prolasku u četvrtfinale Evrolige.

Ogroman problem po četu Pabla Lasa krije se u činjenici da Valensija i Baskonija imaju uspješniji rezultat u međusobnim duelima protiv “Kraljevskog kluba” pa bi bilo kakav krug koji čine ova tri tima bio koban po Madriđane.

Efes je napravio veliki iskorak u namjeri da budu treći pred početak četvrtfinalnih duela. U narednom kolu Evrolige turski sastav odmjeriće snage protiv Baskonije na tlu Španije, dok će madridski sastav trijumf tražiti protiv Olimpijakosa na domaćem parketu.