Egipat slavio na otvaranju Svjetskog rukometnog prvenstva

Rukometaši Egipta pobijedili su selekciju Čilea rezultatom 35:29 na otvaranju Svjetskog rukometnog prvenstva.

Egipćani su već u finišu prvog poluvremena imali vođstvo od čak osam golova i tada je Čile bio u nezavidnoj situaciji. Egipat je priveo lagano kraju prvi dio sa 18:11, a u nastavku su nastavili u istom ritmu.

U prvoj polovini drugog poluvremena malo je nedostajalo da ostvare dvocifrenu prednosti, a prvi put Čile je imao devet pogodaka zaostatka kod rezultata 23:14. Od sredine drugog dijela domaćini su održavali prednost do pet do šest golova, a meč je na kraju završen sa 35:29.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jehija El Dera sa šest postignutih golova, dok je u selekciji Čilea Esteban Salinas sa devet pogodaka.