EHF Liga šampiona: Olborg iznenadio Vesprem u gostima, Kielce i Nant rutinski

U okviru EHF Lige šampiona danas su odigrana tri meča, a u okviru osmog kola Olborg je u gostima savladao Vesprem rezultatom 32:30, Nant je bio bolji od Celja 31:25, a Kielce je pobijedio Vardar 36:29.

Olborg je u gostima savladao Vesprem minimalnim rezltatom 32:30. Gostima je pripao prvi dio susreta kod rezultata 19:16. Ipak je Vesprem do kraja susreta uspio smanjiti vođstvo, a u drugom poluvremenu su bili bolji 14:13. Olborg je u prvoj polovini prvog poluvremena došao do vođstva od 3:2 i do kraja susreta nisu isputili prednost i disciplinovano su kontrolisali rezultat.

Danski predstavnik je imao najveću prednost od sedam golova kod rezultata 14:7. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Buster Jul sa devet golova, dok su se na drugoj strani istakli Petar NenadićVuko Borozan.

Nant je upisao sigurnu pobjedu protiv Celja od 31:25. Susret je bio neizvjestan sve do sredine prvog dijela (4:4) kada se gostujuća ekipa uspjela odvojiti, a na odmor se otišlo pri rezultatu 13:11 za francuskog predstavnika. Nant na otvaranju drugog dijela pravi seriju od 4:0 i tad je bilo riješeno pitanje pobjednika. Serijom golova Francuzi su imali i vođstvo od osam golova kod rezultata 20:12.

Najefikasniji u redovima Nanta bio je Milan Milić sa sedam golova, dok je kod domaćih dvojac Tilen Kodrin i Kristjan Horžen sa po šest postignutih pogodaka.

Kielce je protiv Vardara došao do nove pobjede u sezone i tako što je slavio sa čak 36:29. Sjajni domaći rukometaši ostvarili su vođstvo u prvom poluvremenu od 18:12 i tad je sigurno bilo ko će odnijeti čitav plijen. Vardar je u drugom poluvremenu uspio da smanji rezultat na četiri gola prednosti (24:20), ali raspoloženi domaći rukometaši nisu dozvolili manju razliku. Kasnije su ponovo povisili na osam golova 31:23, i bez problema priveli utakmicu kraju.

Najviše golova za Kilece postigao je Aleks Duišebaev sa sedam pogodaka, dok je na drugoj strani isti broj golova postigoa Timur Dibirov.