Gettyimages

U drugom kolu košarkaške Endesa lige juče je odigrano četiri utakmice, a osim poraza Manrese protiv Obradoira preostali dueli protekli su u znaku favorita koji su na kraju trijumfovali.

Šampion ACB karavana Baskonija, nakon uspješnog otvaranja šampionata pobjedom protiv Valensije u prvom kolu, nastavili su u istom ritmu porazivši ekipu Fuenlabrade rezultatom 89:73.

Od samog početka utakmice klub iz Vitorije nametnuo je svoj ritam, pa su već nakon prve četvrtine ostvarili dvocifrenu prednost 23:13. Domaći tim Fuenlabrade nije nikako mogao uhvatiti rezultatski priključak, a na poluvremenu prednost Baskonije bila je “plus 14”. U trećem kvartalu koji su uzeli u svoju korist rezultatom 32:27 pokazao je zube sastav predvođen Melo Trimblom, ali to je bio njihov maksimum. Iskusni košarkaši Baskonije mirno su priveli meč kraju i na kraju ostvarili pobjedu rezultatom 89:73.

Najefikasniji pojedinac ovog meča bio je gore pomenuti Trimbl sa 28 postignutih poena u dresu Fuenlabrade, dok su u pobjedničkom sastavu prednjačili Rokas Gedrajtis sa 17 poena i Luka Vildoza koji je ubacio 14 poena.

U derbiju kola snage su odmjerili izabranici Šarunasa Jasikevičiusa protiv Unikahe iz Malage. Litvanski stručnjak na klupi kluba iz Blaugrane nije bio baš najzadovoljniji nakon prvog kola i tijesne pobjede protiv Burgosa, a sličan scenario desio se i u Malagi. Tokom prvog poluvremena domaći sastav ostvario je prednost od šest poena, pa je u drugom dijelu meča favorizovana Barselona morala nadoknaditi zaostatak.

To se i desilo maksimalnim pristupom u trećem periodu kada je odbrana Barselone pokazala kako može zaustaviti protivnika na timskom nivou dopustivši im samo 11 poena za 10 minuta, dok su na drugoj strani Nikola Mirotić i Aleks Abrines zatrpavali koš Malage. Polovinom te ključne treće četvrtine Barselona je povela i održavala vođsto do kraja meča za konačnih 79:70.

Najistaknutiji pojedinci ovog meča bili su upravo Mirotić sa 24 poena i sedam skokova, kao i Abrines sa 21 ubačenim poenom. Dario Brizuela ubacio je 17 poena u redovima Unikahe, a podršku je imao u Akselu Butelju koji je upisao 11 poena. Ostali akteri ovog meča svoj poenterski učinak zadržali su na jednocifrenom.