Gettyimages

Nakon tri odigrana kola u Endesa ligi, pet timova i dalju ne znaju za poraz, a među njima su i madridski Real kao i klub iz Blaugrane.

“Kraljevski klub” ubjedljivo je savladao Huventud kao gost rezultatom 87:64. Stvari su bile riješene već na poluvremenu kada je tim iz Madrida vodio 42:23. U nastavku meča iskusno su priveli utakmicu kraju, a u jednom trenutku početkom posljednjeg kvartala poveli su i 31 poen razlike. Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima bio je Nikola Laprovitola koji je ubacio 22 poena, Fabien Kozer upisao je 12 poena pored svog imena, dok je u redovima Huventuda jedini dvocifren bio Ćabi Lopez Arostegi sa 12 poena.

Barselona je savladala Bilbao uz nijansu više neizvjesnosti od Madriđana, sa obzirom na to da su se “Baskijci” dobro držali prve dve četvrtine. Na poluvremenu rezultat je bio 39:35 u korist tima Šarunasa Jasikevičiusa, ali u drugom poluvremenu ubacili su košarkaši Barse u brzinu više, pa su predvođeni Kori Higinsom  i Adamom Hangom, zabilježili na kraju ubjedljiv trijumf rezultatom 82:64. Prvi od navedenog dvojca ubacio je 12 poena, dok je drugi postigao poen više. Zanimljiv podatak je da se Nikola Mirotić za 19 minuta provedenih na parketu nije upisao u listu strijelaca, a uzeo je samo jedan šut. U redovima Bilbaa, najbolji je bio Džejlon Braun sa 15 postignutih poena.

U jednom od tajmauta popularni “Šaras” rekao je cijelom timu: “Ovo nije sebična Barselona od prošle sezone, ovo je timska košarka, ili ćemo igrati zajedno ili neki od vas neće ni igrati”.

Valensija je ostvarila trijumf protiv Manrese rezultatom 82:74, a Bojan Dubljević bio je najzaslužniji za pobjedu kao strijelac 17 poena. Fernando San Emeterio pridodao je 12, dok je srpski reprezentativac Nikola Kalinić postigao devet poena. Eulis Baez u redovima Manrese ubacio je 19 poena i bio najbolji pojedinac ovog meča, ali to ih nije spasilo poraza.