Evrokup: Lokomotiva u neizvjesnoj završnici bolja od Lietkabelisa, pobjede ostvarili Gran Kanarija, Bursaspor i Huventud

Košarkaši Lokomotive Kuban savladali su na gostovanju tim Lietkabelisa sa 85:84, Gran Kanarija je sa 85:81 bila bolja od Promiteasa, Bursaspor je trijumfovala protiv Venecije sa 70:62, a jedinu pobjedu na domaćem terenu u drugom kolu Evrokupa ostvario je Huvetud protiv Hamburga sa 73:56.

Tokom čitavog meča između Lietkabelisa i Lokomotive bilo je veoma neizvjesno, a najveću prednost u prvom poluvremenu imao je domaćin od 33:27, na poluvremenu su imali vođstvo od 45:42.

Do sredine treće četvrtine domaćin je imao prednost, kada su gosti preokrenuli i otišli na 58:52, da bi u posljednjih deset minuta ušli sa 68:64. Lokomotiva je održavala vođstvo do samog kraja kada je domaći tim izjednačio na 82:82, ali je Stanislav Ilinicki postigao trojku za pobjedu od 85:82.

Najefikasniji na meču bio je Panajotis Kalaicakis sa 22 poena, a kod pobjednika se istakao Erik Mekolum sa 18 poena.

Ekipa Gran Kanarije je preokretom u posljednjim minutima meča stigla do pobjede protiv Promiteasa od 85:81, a najefikasniji kod pobjednika bio je Dilan Enis sa 20 poena, a Nikolaos Rogkavopulos je bio najefikasniji na meču sa 21 poenom.

Bursaspor Dušana Alimpijevića je fenomenalnom četvrtom četvrtinom, koju su osvojili sa 24:5 stigli do pobjede na gostovanju kod Venecije od 70:62. Najefikasniji je bio Derik Nidam sa 18 poena, a na drugoj strani Mičel Vat i Stefano Tonut su imali po deset poena.

Ubjedljivu pobjedu ostvarili su igrači Huventuda protiv Hamburga od 73:56, a Vladimir Brodžijanski je imao 16 poena kod pobjednika, dok su Džejlon Braun i Justus Holas u poraženom timu imali 14 poena.