Evrokup: Metropolitan odnio bodove iz Breše, Venecija nakon produžetka savladala Bahčešehir

U posljednjim mečevima današnjeg programa u Evrokupu, Metropolitan je slavio na gostovanju kod Breše sa 75:70, dok je Venecija nakon produžetka pobijedila kući Bahčešehir rezultatom 88:82.

Sve do srećine treće četvrtine, Breša i Metropolitan su igrali jednu izjednačenu utakmicu prepunu rezultatskih klackalica, da bi tada Ti-Džej Klajn režirao 7:0 seriju svog tima za vođstvo domaćih 59:50. Kada je na četiri minute do kraja pisalo 68:59 na semaforu, činilo se da će bodovi ostati u Italiji, međutim tada dolazi do potpunog kolapsa u igri Breše, a gosti to koriste da naprave seriju 15:0 i tako dobiju ovaj meč.

Rob Grej je sa 16 poena bio najbolji pojedinac večerašnjeg okršaja, dok je kod Breše bolji od ostalih bio Dušan Ristić sa 14 poena.

drew crawford germani brescia photo brescia simone venezia ec20

Bahčešehir je u Veneciji odlično počeo i poveo sa 15:4, što je primorale domaće da zaigraju dosta čvršće, ozbiljnije i sa pravim pristupom. Italijanska ekipa je postepeno skidala zaostatak, da bi u finišu prvog poluvremena napravili seriju 13:0 za vođstvo 39:32. Turski predstavnik u Evrokupu niti jednom više nije poveo do kraja meča, iako su uspjeli makar produžetak da izbore poenima Aleksa Pereza uz zvuk sirene za 78:78. U dodatnih pet minuta, Venecija je od početka stigla do rezultatskog plusa i nije ga ispuštala do kraja kada je bilo 88:82.

Mihael Bramos je sa 15 poena bio najbolji igrač Venecije večeras, dok je Erik Grin predvodio strijelce Bahčešehira sa 22 poena.