Odigrane su prve dvije utakmice šestog kola Evrolige. CSKA je na domaćem parketu savladao Valensiju sa 84:75, dok je Žalgiris u Vilerbanu bio bolji od Asvela rezultatom 83:74.

U prvoj četvrtini utakmice u Moskvi viđena je rezultatska klackalica sve do rezultata 16:13 u korist Valensije. Tada domaći prave 15:0 seriju na krilima Johanesa Fojtmana i Majka Džejmsa i odlaze na +12 (28:16). Odgovorili su gosti svojom serijom od 11 poena, a veliku ulogu u nizu koševa “Slijepih miševa” je odirao mladi Haime Pradilja. Do kraja poluvremena se nastavilo naizmjenično igrati u serijama, pa je domaći sastav bio taj koji je nanizao devet poena i otišao na poluvrijeme sa +9 (44:35).

Valensija je u finišu treće četvrtine na pogon Klemena Prepeliča uspjela da se približi na minimalan zaostatak (59:58), ali tada Fojtman drugom trojkom okončava ovaj period igre. U posljednjem kvartalu, sastav Dimitrisa Itudisa je bez većih problema održavao minimalno dva posjeda prednosti i niti u jednom trenutku nije dozvolio gostima da meč uvedu u egal završnicu. Konačan rezultat je bio 84:75.

Poslovično najbolji u redovima CSKA bio je Majk Džejms sa 17 poena, dok je dva manje upisao Vil Klajburn. Jedini vrijedan pomena u redovima Valensije je Nikola Kalinić koji predvodio strijelce sa 15 poena.

CSKA, Evroliga: CSKA siguran protiv Valensije, Žalgiris preokretom do bodova u Francuskoj

Nakon 18 dana bez zvaničnih utakmica i skoro dvije sedmice provedene u izolaciji, košarkaši Asvela su konačno izašli na parket.

Tim Ti-Džej Parkera je odlično započeo duel protiv Žalgirisa i nakon prve četvrtine vodili su 23:11. Gosti su u nastavku uspjeli da spuste zaostatak na 3 poena (29:26), međutim tada Geršon Jabusele i Pol Lakomb kreiraju 10:0 seriju i vraćaju dvocifren plus na stranu francuskog predstavnika u Evroligi. Na poluvremenu, rezultat je bio 50:41.

Asvel je sve do završnice treće dionice bez većih problema kontrolisao stečenu prednost, međutim gosti sa četiri uzastopna poena Mariusa Grigonisa okončali period sa samo tri poena zaostatka (60:57). Posljednji kvartal je u potpunosti pripao Žalgirisu. Domaći su ostali bez gasa, a igrači Martina Šilera podizali nivo igre kako se meč bližio kraju. Od trenutka kada je Lukas Lekavičius poentirao uz faul za 69:67, Litvanci nisu ispuštali vođstvo, da bi na kraju bilo 83:74.

Prvo ime susreta bio je Marius Grigonis sa 25 poena, dok je u redovima Asvela bolji od ostalih bio Šarl Kaudi sa 18 poena.