Poslije drame i jednog produžetka, Makabi je u predgrađu Moskve savladao Himki sa 89:87, dok je Bajern na svom terenu trijumfovao protiv Olimpijakosa rezultatom 74:68.

Himki je bolje počeo duel na svom parketu i već u prvoj četvrtini imao 12:2. Zahvaljujući prvenstveno trojkama Tajlera Dorsija, gosti su brzo poravnali rezultat. Amerikanac sa grčkim pasošem je i u drugoj četvrtini nastavio svoje odlično šutersko veče, a kada je pogodio van linije 6,75m za 36:28, Makabi je imao maksimalnu prednost.

Domaći tim je na krilima Alekseja Šveda i Džordana Mikija okrenuo stvari u svoju korist sredinom trećeg kvartala, pa su se do sredine posljednje dionice timovi uglavnom smijenjivali u vođstvu. Himki je u posljednju minutu regularnog vremena ušao sa +5 (81:76), ali na 30 sekundi do kraja prvo je Skoti Vilbekin poentirao (81:78), da bi potom nakon neuspješnog napada ruske ekipe novu trojku pogodio Dorsi za 81:81 i produžetak.

Čovjek odluke u dodatnih pet minuta bio je Ilajdža Brajant. Bek šuter Makabija je pogodio jako važnu trojku za 87:85 prednost svog tima, da bi potom seriju grešaka napravio Šved, što je olakšalo Izraelcima posao. Posljednji šut na susretu je imao Džordan Miki, ali nije pogodio, pa je tim Janisa Sfairopulosa odnio bodove iz Podmoskovlja.

Dorsi je sa 26 poena bio prvo ime utakmice, dok je kod Himkija standardno najbolji bio Šved sa 32 poena.

U Minhenu, Bajern je imao kontrolu tokom čitavog prvog poluvremena protiv rivala iz Pireja. Nihad Đedović je uglavnom bio taj igrač preko kojeg su Bavarci stvarali poene u prvoj četvrtini, dok se u drugoj istakao Vladimir Lučić, pa je sastav Andree Trinkijerija vodio 39:34 nakon 20 minuta košarke.

Na pogon Šekila Mekisika, Olimpijakos se vratio u život, pa čak i poveo (50:49) poslije ubačenih slobodnih bacanja Kostasa Papanikolaua, međutim tada Vejd Boldvin vezuje nekoliko poena, a Bajern odlazi na visokih +8 (61:53) u finišu treće četvrtine. Gosti su uspjeli u samom finišu da zaprijete, imao je Mekisik otvoren šut za tri poena da smanji na -1, ali nije bio precizan, pa su bodovi ostali u Minhenu. Na kraju, bilo je 74:68.

Boldvin je sa 18 poena još jednom bio poenterski lider u timu Bajerna, dok je kod Olimpijakosa bolji od ostalih bio Papanikolau sa 13 poena.