U okviru 32. kola Evrolige, Makabi je kao domaćin poslije produžetka pobijedio Barselonu sa 99:94, Baskonija je u Atini savladala Panatinaikos rezultatom 97:82, a Žalgiris je kod kuće sa 96:86 bio bolji od Albe.

U Tel Avivu je bilo veoma uzbudljivo, nakon 20 minuta igre je bilo 39:38 za domaćine, koji su nešto bolje odigrali i treći period, te su u posljednji kvartal ušli sa +6 (65:59). Ipak, izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su se uspjeli vratiti, a Kori Higins je na tri sekunde do kraja izjednačio na 80:80 i otišlo se u produžetak.

“Ponos Izraela” se u dodatnih pet minuta bolje snašao, riješio ga je u svoju korist sa 19:14 i u konačnici slavio sa 99:94.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ante Žižić sa 24, dok se na drugoj strani istakao Nikola Mirotić sa 23 poena.

Baskonija kao gost nije ostavila mnogo prostora Panatinaikosu. Ekipa koju sa klupe predvodi Duško Ivanović je svaku četvrtinu riješila u svoju korist i mirno trijumfovala sa 97:82.

U njihovim redovima, najefikasniji je bio Rokas Gidraitis sa 25, a u suparničkom taboru je prednjačio Zoran Dragić sa 22 poena.

Žalgiris je nakon prve dvije četvrtine imao zaostatak od -10 (51:41), ali onda se razgoropadio u trećoj, koju je u svoju korist riješio sa 27:10. Ekipa iz Kaunasa je u posljednjem kvartalu takođe odigrala napadački odlično i konačan ishod je glasio 96:86 u njihovu korist.

Litvanskog predstavnika je predvodio Lukas Lekavičius sa 21 poenom, a Markus Erikson se na drugoj strani istakao sa 19.