U okviru osmog kola Evrolige, Makabi je pregazio Žalgiris na svom parketu sa 85:57, dok je Olimpijakos poslije velikog preokreta savladao Albu rezultatom 75:71.

Kada je Lukas Lekavičius poentirao krajem prve četvrtine, na semaforu je pisalo 16:14 za Makabi. Ništa nije ukazivalo do tada da će izraelski klub u narednih deset minuta otkloniti sve dileme oko pobjednika. Ipak, uslijedila je nevjerovatna 20:0 serija domaćih koju je inicirao Kris Džons, a svoj doprinos je dao i Dragan Bender sa osam poena u tom intervalu. Do kraja poluvremena, razlika je otišla na nestvarnih +30 (53:23) za tim Janisa Sfairopulosa.

Nastavak meča je bio samo formalnost i jedino pitanje koje se postavljalo bilo je ono oko konačnog rezultata. Žalgiris niti u jednom trenutku razliku nije spustio ispod 25 poena što dovoljno govori koliko su koncentrisani bili danas košarkaši Makabija. Na kraju, završilo je 85:57.

Tajler Dorsi je sa 16 poena predvodio strijelce pobjedničkog tima, dok je poen manje upisao Džons. Kod Žalgirisa, bolji od ostalih bio je Tomas Volkap sa 12 poena.

Makabi, Evroliga: Makabi pregazio Žalgiris, Olimpijakos se vratio iz dvocifrenog minusa protiv Albe

U Pireju je Alba silovito krenula i već u prvom kvartalu sastav Aita Garsije Renesesa je stigao do prve dvocifrene prednosti (15:5). Olimpijakos je za nešto više od osam minuta ubacio samo pet poena, a nakon 10 minuta košarke, na semaforu je pisalo 22:10 za goste. “Albatrosi” su čitavim tokom druge četvrtine održavali dvocifreni plus, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 35:24.

Nastavak je donio potpuno drugačiju sliku na terenu. Igra njemačkog tima se potpuno raspala, a Livio Žan-Šarl i Šekil Mekisik su udruženim snagama veoma brzo smanjili zaostatak na samo jedan poen (39:38). Ulazak Vasilisa Spanulisa u finišu trećeg kvartala je dodatno podigao Olimpijakos, a grčki veteran je sa dvije trojke okončao četvrtinu za vođstvo domaćih 51:44.

Alba je uspjela početkom posljednje dionice da priđe na poen zaostatka (53:52), međutim uslijedila je 10:0 serija domaćih koju su kreirali Kostas Slukas i Žan-Šarl, pa je tako Olimpijakos otklonio dileme oko toga ko će osvojiti dva boda večeras u Pireju. Gosti do kraja nisu ozbiljnije zaprijetili, a na kraju je rezultat glasio 75:71 za tim Jorgosa Barcokasa.

Mekisik je sa 14 poena bio najefikasniji kod domaćih, a poen manje je upisao Žan-Šarl. Gifaj je sa 13 poena bio bolji od ostalih kod Albe.