Rukometašice Norveške ubjedljivo su savladale selekciju Njemačke, Rumunija je bila bolja od Poljske, a Rusija je savladala Češku u drugom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj.

Nakon što su savladali Poljsku sa 13 razlike, Norvežanke su demolirale Njemačku sa 42:23. Pitanje pobjednika naravno ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje, a pobjednički tim je predvodila nevjerovatna Nora Mork sa 12 golova, Karmila Herem je postigal sedam, dok su na drugoj strani Ksenija Smits i Emili Bolk postigle po četiri gola.

Rumunke su nošene sjajnom Kristinom Neagu stigle do pobjede nad Poljskom, iako je rival na poluvremenu vodio sa 15:11. Rumunke su izjednačile na 21:21 i od tog trenutka napravile seriju od 7:3 za konačnih 28:24. Neagu je sa osam golova bila najefikasnija, a na drugoj strani Aleksandra Rosiak je postigla gol manje.

Ruskinje su takođe stigle do druge pobjede na šampionatu, a sada su savladale Češku sa 24:22. Vodile su Čehinje sa 8:5, ali je ekipa Rusije preokrenula i na poluvremenu vodila sa 15:13. U nastavku su održavali stečenu prednost i u jednom trenutku su otišle na +4 (23:19), a protivnice su do kraja ublažile poraz na 24:22. Najefikasnija na meču bila je Marketa Jerabkova sa šest golova, dok su na drugoj strani čak četiri rukometašice postigle po tri gola.