Na otvaranju Evropskog prvenstva u Danskoj za rukometašice reprezentacija Rusije je deklasirala Španiju rezultatom 31:22, dok je Njemačka bila bolja od Rumunije 22:19.

Prva pobjeda na takmičenju za reprezentaciju Rusije i to ubjedljiva protiv Španije. Špankinje su imale vođstvo tokom cijelog prvog poluvremena, ali Rusija je u finišu slomila protivnika i nakon prvih 30 minuta imala prednost od 13:11.

Kada su Ruskinje u drugoj polovini drugog poluvremena povele 28:19, tada su imale najveću prednost na meču od devet golova plusa. Do kraja su kontrolisale rezultat i upisale prvu važnu pobjedu od 31:22.

U pobjedničkom timu istakla se Antonina Skorobogačenko sa četiri gola iz šest pokušaja. U Španiji isti broj golova postigla je Dženifer Gutjerez, ali poslije isto toliko šuteva na gol.

Prvu pobjedu na turniru ostvarila je reprezentacija Njemačke koja je bila bolja od Rumunije 22:19.

Njemice su na startu ostvarile rezultatom od 4:0 i bez većih problema u prvom dijelu održavale tu prednost. Rumunke su stigle izjednačiti u dva navrata u prvoj polovini drugog poluvemena na 14:14 i 15:15. To je sve što je reprezentacija Rumunije mogla napraviti uradila.

U nastavku Njemačka je povela (16:15) i kontrolisala rezultat do kraja meča (22:19). Kim Naidžinavisius se istakla u pobjedničkom timu sa četiri gola iz šest šuteva. Kristina Neagu je za Rumuniju iz 14 pokušaja, četiri puta pogodila.