Rukometašice Švedske savladale su Češku sa 27:24, dok je Norveška bila bolja od Poljske sa 35:22 u prvom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj.

Ekipa Švedske dosta je teže nego što se očekivalo savladala selekciju Češke, a tokom prvog poluvremena stalno su imale prednost od jednog ili dva gola razlike, dok su Čehinje jednom povele sa 8:7. Prvih trideset minuta završilo je rezultatom 13:13, a onda je Češka sjajno otvorila drugi dio i povela sa 16:13. Uspjele su Šveđanke da preokrenu na 18:17, a zatim su povele sa 25:20 i praktično riješile pitanje pobjednika. Na kraju je završilo 29:27, a najefikasnija na meču bila je Marketa Jerabakova sa osam golova, dok je u pobjedničkom timu Lin Blom postigla pet golova.

U drugom meču Norveška je bez problema savladala Poljsku, koja je pružala kakav takav otpor u prvom poluvremenu, ali kada su višestruke šampionke Evrope otišle na +5 (15:10) već je bilo jasno u kom će smjeru ići utakmica. Poluvrijeme je završilo rezultatom 17:13, a onda je došlo do potpunog rasula u ekipi Poljske i Norveška je stigla do dvocifrenog vođstva, te je na kraju trijumfovala sa 35:22. Najefikasnije na meču bile su Nora Mork i Heni Reistad sa po šest golova, koliko je na drugoj strani postigla i Marta Gega