U okviru 12. kola Evrolige, CSKA je na svom parketu savladao Bajern sa 77:74. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Vil Klajburn sa 17, a pratili su ga Toko Šengelia, Aleksej Šved i Johanes Vojtman sa po 12 postignutih poena.

Nakon 12 odigranih susreta, izabranici Dimitrisa Itudisa su stigli do sedmog trijumfa, a Bavarci do sedmog poraza.

Kao što rezultat i pokazuje, susret je bio izuzetno neizvjestan, a odlučen je u posljednjim trenucima. Najzaslužniji za trijumf svoje ekipe je bio Vil Klajburn, koji je bio fantastičan u finišu, dok se protivnički tim nije najbolje snašao u kritičnim momentima.

Bajern, Fantastičan finiš Klajburna presudio Bajernu, Lučić promašio trojku za pobjedu

Nakon nešto više od minut igre bez poena na obje strane, Ife Lundberg je doveo CSKA do vođstva od 3:0. Ogustin Rubit je smanjio na 3:2, a Dešon Tomas potom preokrenuo na 5:3.

I jedni i drugi su se u nastavku mučili u napadu, a gosti su bolje finiširali prvi period i novom trojkom Tomasa su otišli na prvu pauzu sa +6 (24:18).

Moskovljani su u drugoj dionici bili još više neinspirisani u napadu, međutim Bavarci to nisu u potpunosti iskoristili. Gosti su svoju prvu uspješnu realizaciju u ovom periodu imali tek nakon više od tri i po minuta preko Daruna Hiliarda za 27:23.

Isti igrač je nastavio u dobrom ritmu, a pridružio mu se Ognjen Jaramaz za 36:27. Bajern je u nastavku održao prednost i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 41:32 u njihovu korist.

“Armejci” su se uspjeli vratiti u trećem kvartalu. Tomas ga je otvorio trojkom za 44:32, a CSKA je na svoju uspješnu realizaciju čekao tri minuta, kada je Danijel Heket povezao pet poena. Klajburn je smanjio na 45:40, a seriju domaćina je prekinuo Vladimir Lučić

Ipak, Moskovljani su preko Heketa i Klajburna nastavili topiti prednost protivnika, a pomogli su im Johanes Vojtman i Nikita Kurbanov, pa se u odlulujućih deset minuta ušlo pri minimalnom vođstvu njemačkog predstavnika, 57:56.

Četvrta etapa je donijela izuzetno neizvjesnu završnicu. Ni jedni ni drugi se nisu uspijevali odlijepiti, a veoma bitan momenat se desio na oko minut i 50 sekundi do kraja. Hiliard je pri rezultatu 69:67 za Bajern promašio polaganje u kontri, a Klajburn ga je odmah potom kaznio trojkom na drugoj strani.

Ipak, rezultatski plus je ubrzo ponovo prešao na stranu ekipe iz Minhena, pošto su Tomas i Otelo Hanter pogodili za 73:70. Klajburn je još jednom bio precizan van linije 6,75m i tako je poravnao na 73:73, a na 28 sekundi do kraja je doveo svoj tim do vođstva od 75:74.

Nakon tajm-auta Andree Trinkijerija, Lučić je šutirao trojku, međutim nije bio precizan, a lopta se potom odbila do Klajburna, koji je u kontranapadu postavio konačan ishod susreta, 77:74.

U narednom kolu, CSKA će na svom parketu dočekati Panatinaikos, a Bajern će takođe biti domaćin protiv Asvela.

CSKA – BAJERN 77:74 (18:24, 14:17, 24:16, 21:17)

CSKA: Lundberg 3, Bolomboj 5, Ukov 0, Heket 10, Vojtman 12, Klajburn 17, Šengelia 12, Milutinov 0, Grigonis 3, Kurbanov 3, Šved 12

Bajern: Vajler-Beb 2, Tomas 17, Volden 3, Hanter 5, Jaramaz 4, Lučić 6, Obst 0, Đedović 0, Rubit 9, Hiliard 28

Sudije: Pukl, Peruga, Racis