Fenerbahče nekoliko puta ispuštao dvocifrenu prednost, Efes nakon sjajnog preokreta slavio u derbiju

U okviru 12. kola Evrolige, Efes je kao gost u derbiju savladao Fenerbahče sa 89:84. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šejn Larkin sa 25, a pratio ga je Tibor Plajs sa 17 postignutih poena.

Nakon 12 odigranih susreta, aktuelni šampion Evrolige je stigao do šestog trijumfa, a izabranici Aleksandra Đorđevića su zabilježili deveti poraz.

Domaćini su nekoliko puta imali dvocifrenu prednost, međutim Efes se svaki put vraćao u igru i potom u neizvjesnoj završnici stigao do cijelog plijena.

Ataman

Tibor Plajs i Jan Veseli su izmijenjali uspješnu realizaciju na samom početku za 2:2, a Marial Šajok i Pjerija Henri su doveli domaćine do vođstva od 7:4.

Nando Dekolo i Šajok su potom povećali na +8 (12:4), ali gosti su postepeno istopili prednost Fenerbahčea, a Rodrig Buboa je trojkom postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 20:18 za Efes.

Šejn Larkin je van linije 6,75m na startu drugog kvartala povećao na 23:18, međutim Akile Polonara je nešto kasnije preokrenuo na 26:25.

Potom se uglavnom igralo koš za koš, a momentum je kasnije prešao na stranu domaćina, koji su poenima Tarika Biberovića i Devina Bukera stvorili prednost od +5 (41:36) nakon 20 minuta igre.

Šajok je nakon nešto manje od minut i po igre u drugom poluvremenu trojkom doveo Fenerbahče do dvocifrene prednosti (46:36), a malo poslije je na isti način povećao na 49:38. Plajs, Vasilije Micić i Larkin su vratili Efes u život i smanjili na 49:46, da bi njihovu seriju prekinuo Dekolo.

Krunoslav Simon je poravnao na 51:51, međutim Đorđevićevi košarkaši su se potom još jednom razigrali i ušli u mnogo  bolji ritam, te se u odlučujuću etapu ušlo sa 67:56 za njih.

Četvrta dionica je donijela veliku dramu i neizvjesnu završnicu. Dekolo je na oko osam minuta do kraja pogodio za 72:60, no aktuelni šampion Evrolige je ponovo pronašao način da se vrati.

Na nešto manje od šest minuta do kraja, Micić je trojkom smanjio na 74:71, a Plajs i Larkin su potom vukli goste i približili ih na 81:78. Veseli je pogodio jedno slobodno bacanje za 82:78, ali Larkin i Adrijen Moerman su preokrenuli na 85:84 na 40 sekundi do kraja.

Domaćini više nisu imali snage da poentiraju u napadu, što su izabranici Ergina Atamana iskoristili i u konačnici slavili sa 89:84.