U okviru 31. kola Evrolige, Fenerbahče je kao gost pobijedio Olimpijakos sa 76:71 (20:11, 23:16, 15:22, 18:22).

Izabranici Igora Kokoškova su od samog početka izgledali mnogo konkretnije. Dajšon Pjer, Ahmet Duverioglu i Jan Veseli su doveli goste do vođstva od 8:0, a Olimpijakos je na prve poene čekao gotovo pet minuta. Fenerbahče je nastavio sa sjajnom igrom u odbrani i na prvu pauzu je otišao sa +9 (20:11).

I jedni i drugi su bili nešto efikasniji u nastavku, ali turski predstavnik je i dalje bio dominantniji. Ekipa koju sa klupe predvodi Jorgos Barcokas nije uspjela pronaći prava napadačka rješenja i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 43:27 za “Fener”.

“Crveno-bijeli” su ipak uspjeli ući u njima željeni ritam u drugom poluvremenu. Bili su bolji u trećem kvartalu, prije svega su pojačali odbrambeni intenzitet, a Saša Vezenkov ih je sa dvije trojke uveo u bolju šutersku raspoloženost. Postepeno su topili prednost protivnika, a u odlučujući period se ušlo sa 58:49.

Ipak, tim iz Istanbula je otvorio posljednji kvartal poenima Kajla O’Kvina i Lorenca Brauna, te tako ponovo vratio momentum na svoju stranu. U daljem toku meča su takođe bili konkretniji i stvorili veliku razliku, Olimpijakos je u finišu pokušao zaprijetiti, no nije imao snage za ništa više od smanjivanja na -5 (76:71), što je i ostao konačan ishod.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Veseli sa 18, dok se na drugoj strani istakao Livio Žan-Šarl sa 16 poena.