Fenerbahče razmontirao Efes, fenomenalna partija Biberovića

U okviru četvrtog kola turske Super lige Fenerbahče je na domaćem terenu ubjedljivo slavio protiv Efesa rezultatom 90:68. Najefikasniji kod pobjednika je bio Devin Buker sa 15 poena, dok je u Efesu Rodrig Buboa postigao 20 poena. Sjajnu partiju je odigrao i Tarik Biberović, koji je meč završio sa 12 poena.

Košarkaši Fenerbahčea su dosta bolje otvorili meč. Već sredinom prve četvrtine su imali +4 zahvaljujući poenima Devina Bukera i Pjerije Henrija, da bi do kraja tu prednost uduplali pa se na odmor otišlo sa +8 u korist domaćih (24:16).

Sjajno je Fenerbahče otvorio i drugu četvrtinu trojkom Šehmusa Hazera za +11, pa su u sličnom ritmu odigrali do kraja prvog poluvremena. Dozvolili su Efesu samo 15 poena u drugoj četvrtini, a prednost su do kraja uvećali na +16 (47:31).

Nisu košarkaši Efesa mogli da se sastave tokom treće četvrtine. Jedino je Rodrig Buboa uspijevao da postigne nešto više poena za goste, pa je do kraja trećeg kvartala imao 15 poena na svom kontu.

Tarik Biberović je sjajnom igrom u finišu treće četvrtine uvećao prednost Fenerbahčea postigavši pet vezanih poena, pa su domaći pred posljednju četvrtinu imali već preozbiljnu prednost od +23 (68:45).

Do kraja utakmice Biberović je bio najistaknutiji igrač pošto je pred kraj trećeg kvartala, kada je imao samo dva poena, krenuo da ”rešeta” koš gostiju. Meč je završio sa 12 postignutih poena i tako je imao veliki doprinos u pobjedi Fenerbahčea rezultatom 90:68.

Fenerbahče je na kraju ubjedljivo slavio rezultatom 90:68, te su tako izabranici Aleksandra Đorđevića ostali jedini neporaženi tim u turskom prvenstvu.

U narednom kolu Fenerbahče će igrati protiv Bursaspora u gostima, dok će Efes dočekati Galatasaraj na domaćem parketu.

FENERBAHČE – EFES 90:68 (24:16, 23:15, 21:14, 22:23)

Fenerbahče: Birsen 6, Hazer 12, Sančakli 0, Mahmutoglu 11, Biberović 12, Dekolo 13, Henri 4, Pjer 7, Veseli 2, Buker 15, Duverioglu 8

Efes: Larkin 11, Buboa 20, Singlton 0, Sajbir 2, Balbaj 0, Gećim 2, Iljasoglu 0, Gazi 14, Moerman5, Plajs 8, Danston6