Fenomenalni Musa vodio Breogan do ubjedljive pobjede protiv Betisa

Košarkaši Breogana savladali su u okviru četvrtog kola španske Endesa lige ekipu Betisa sa ubjedljivih 97:65, a domaću ekipu predvodio je bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa koji je meč završio sa 23 poena.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena Breogan je u nastavku pojačao, a presudna je bila treća četvrtina koju su domaći dobili sa 35:16 i stekli nedostižnu prednost koju su u posljednjoj četvrtini još povećali.

Džanan Musa je za 26 minuta igre upisao 23 poena, dva skoka i jednu asistenciju. Pratio ga je Tajler Kalinoski sa 14 poena, dok se u poraženoj ekipi istakao Šenon Evans sa 16.

U prva četiri kola Breogan je upisao tri pobjede i jedan poraz i trenutno se nalazi na čelu tabele.