FIBA Liga šampiona: Markovićev Dižon sružio Nižnji Novgorod, Ritas bolji od Burgosa

U današnjim mečevima FIBA Lige šampiona, Dižon je na svom parketu savladao Nižnji Novgorod sa 89:75, a Ritas je takođe kao domaćin reuzltatom 87:69 bio bolji od aktuelnog šampiona ovog takmičenja, Burgosa.

Dižon, koga sa klupe predvodi bosanskohercegovački stručnjak Nenad Marković, veoma loše je odigrao prvu četvrtinu, nakon koje je ruski predstavnik imao vođstvo od 26:12.

Ipak, domaćini su se probudili u nastavku i sve tri ostale četvrtine su riješili u svoju korist te su u konačnici stigli do trijumfa. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Rašar Keli sa 20, dok se na drugoj strani istakao Ronalds Freimanis sa 16 poena.

Ritas je veći dio posla završio u prvom poluvremenu, nakon kojeg su vodili sa 49:30. Burgos se pokušao vratiti u trećoj dionici, međutim litvanski predstavnik je odbio sve njihove nalete i na kraju je slavio rezultatom 87:69.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ivan Buva sa 19, dok se na drugoj strani istakao Tajrus Megi sa 20 poena.