FIBA Liga šampiona: Osvete Tenerifea i Nimburka

U okviru petog kola FIBA Lige šampiona odigrana su četiri meča, a pobjede su upisali Tenerife, Nimburk, Falko i Tofas.

Ekipa Tenerifa pobijedila je danas na domaćem terenu Dinamo Sasari ubjedljivim rezultatom 115:85. U skoro svim segmentima igre domaći su pokazali dominaciju. Italijanski predstavnik je uspio u drugom kvartalu da smanji prednost na samo tri poena kod rezultata 39:36, ali krajem tog dijema utakmice, krenuo je pad gostiju i na kraju ubjedljiva pobjeda Tenerifea.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Georgi Šermandini sa 19 poena, dok je na drugoj strani Miro Bilan imao 24 poena.

Nimbruk je ubjedljivom pobjedom savladao Dižon na domaćem terenu 94:54. Češki tim je u prvom periodu znao svoje ciljeve i poslije 10 minuta igre imao dvocifrenu prednost, koju je imao do kraja. Bez većih problema Nimburk je došao do svoje četvrte pobjede u ovom takmičenju i tako se osvetio za poraz Dižona u prvom kolu Lige šampiona.

U Nimburku se istakao Retin Obasohan sa 20 poena, dok je kod Dižona Aksel Džulijen sa skromnih 12 poena.

Palca Nimburk

Falko je upisao ubjedljivu pobjedu protiv Lublina, i to u gostima rezultatom 83:59. Poslije prve četvrtine za goste je 17:7, i kasnije je prednost samo rasla. Mađari nisu prestali da zatrpavaju koš, a na startu trećeg kvartala najveće vođstvo na susretu od 30 poena razlike (48:17).

Benedek Varadi sa 19 poena je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi. U redovima Lublina Martins Laksa je imao 13 poena.

Perl Falko

Turski predstavnik Tofas zabilježio je sigurnu pobjedu na domaćem parketu protiv Keravnosa od 78:67. U trećem periodu sigurnom serijom košarkaša iz Burse, Tofas se odvojio i do kraja utakmice kontrolisao prednost bez većih problema i došao do tek druge pobjede u sezoni.

Tomislav Zubčić je sa 17 poena bio najefikasnij u Tofasu, dok je na drugoj strani isti broj poena postigao Brendan Rozel.